2015 Oscar Töreni: Kırmızı halıdan ve Vanity Fair gecesinden en son trendler87. Akademi Ödülleri, Pazar akşamı Hollywood'un birbirinden şık güzellerini ağırladı. Kırmızı halıda bizi şaşırtan tarz değişiklikleri ile her sene karşılaşırız, bu seneki değişim ise Margot Robbie ve Naomi Watts'ın yeni saç stilleri oldu. Gecenin en çarpıcı güzellik trendi ise koyu tonlardaki dudak makyajlarıydı. Senin için yıldızların tercihini detaylıca inceledik!

Makyajlara zoom!

Yeni kırmızı

Rita Ora'nın nar çiçeğine kaçan açık kırmızı mat ruju kırmızı halıdaki favorilerimiz arasındaydı. Aynı derecede göz kamaştıran, Fifty Shades of Grey filminin güzel başrol oyuncusu Dakota Johnson ise havalı bir kırmızı dudak makyajını tercih etti. Miranda Kerr'in çarpıcı dudak rengi de güzellik radarımızdan kaçmadı.

Dramatik bordo

İki L'Oréal Güzellik elçisi Naomi Watts ve Zoe Saldana daha koyu tonlara yönelerek iddialı dudak makyajları ile göz kamaştırdılar. Sen de yıldızların görünümünden esinlenmek için mat bordo rujun öncesi dudaklarına dudak balmı uygulayarak makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağla.

Nude güzellik

En iyi kadın oyuncu adayları, Reese Witherspoon ve Rosamund Pike, doğal güzelliklerini nude ten makyajları ve rujları ile vurgulamayı tercih ettiler. Rosie Huntington-Whiteley de bu güzellerin arasına katıldı. Sen de bu ünlülerden ilham almak için rujunu ruj fırçasıyla uygulamayı dene. Böylece çok daha doğal bir görünüm elde edeceksin.

Pembe tonları

Daha soft bir dokunuş için, Scarlett Johnasson gibi açık pembe tonlarına yönelerek dudaklarda barbie etkisini yakala. En klasik ruj rengi olan pembeyi seçerken ise ten rengini göz önünde bulundurmayı unutma.

Stil notları:

Gecenin kahramanları pastel bej ve pembe tonlarındaki açık renk elbiseler oldu. Rosemund Pike ve Dakota Johnson'ın tercih ettiği kırmızı elbiseler de iddialı bir görünüm için harika birer tercih oldular. Zoe Saldana'nın tercihi monokrom tarzı elbiseleri bir süre daha kırmızı halıda göreceğimizi işaret ederken, Selena Gomez ve Lily Collins de siyah elbisenin vazgeçilmez klasikliğini bize bir kez daha kanıtladı.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Super Stay Ruj 14H 510 Non-Stop R

Maybelline Super Stay Ruj 14H 110 Neverendin

L'Oréal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 301 Rouge

Loreal Paris Ruj Caresse 06 Aphrodite Scarlet

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Super Stay Ruj 14H 510 Non-Stop R

Maybelline Super Stay Ruj 14H 110 Neverendin

L'Oréal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 301 Rouge

Loreal Paris Ruj Caresse 06 Aphrodite Scarlet