2017'de mutlaka denemen gereken 5 makyaj

2016, makyaj trendleri açısından oldukça zengin bir sene oldu. Işıltılar, canlı tonlar, grafik göz makyajları derken sene boyunca birçok trendi denedik. 2017 makyaj trendleri ise şimdiden kendini göstermeye başladı! Seni bu son trendlerden mahrum bırakmamak için 2017’de mutlaka denemen gereken makyaj stillerini listeledim.

Bakalım ilk önce hangisini deneyeceksin?

1.Aydınlık cilt görünümü

 

 

"Gene mi?" dediğini duyar gibiyim ama bu sene de aydınlık, canlı görünümlü ten makyajı trendi devam edecek. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerine, alnının tepe noktalarına, çenene ve kaş kemiğine uygulayarak bu görünümü kolayca elde edebilirsin.

Eğer aydınlatıcı kullanmak istemezsen, fondötenini uygulamadan önce makyaj süngerine birkaç damla cilt bakım yağı damlatarak da canlı bir ten makyajı elde edebilirsin.

2.Açık kahve dudaklar

 

 

Yoksa sen de nude tonda rujlardan vazgeçemeyenlerden misin? Artık bu sene “konfor alanımızın” biraz daha dışına çıkarak, farklı tonlarda rujlar deniyoruz. Mesela açık kahve ruj gibi! Geçtiğimiz sene ünlü model Gigi Hadid’in bir davette açık kahve ruj kullanması çok konuşulmuştu. Şimdi de 2017’nin en çok öne çıkan rujlarından olacak!

3.Işıltılı gözler

 

 

Parlak tonlar, ışıltılar 2016’da olduğu gibi, 2017’de de karşımıza çıkıyor. Özellikle sim, pul gibi ışıltıları çok sık kullanacağız. 

 

 

Kaş altına simleri...

 

 

...ışıltılı eyeliner’ı...

 

 

...ve göz farımızda da parlaklığı ön plana çıkarttığımız bir yıl olacak.

4.Odak noktası: Kirpikler

 

 

2017 uzun ve hacimli kirpiklerin senesi olacak! Upuzun ve dolgun kirpik görünümü sayesinde gözlerin daha da belirginleşir ve daha büyük görünür, benden söylemesi!

5.Doğal kaşlar

 

 

Yüz ifadelerimize anlam katan kaşlarımızda doğallık akımı 2017’de de devam ediyor. Yani cımbızlar bu sene de rafa kalkıyor. Doğal görünümlü, hiç şekillendirilmemiş gibi görünen kaşları elde etmek için, eğer kaşların kısaysa kaş kaleminden yardım alabilirsin.

Photo credit: Pinterest

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

Lancôme Grandiôse Extrême Maskara

Nyx Liquid Suede Cream Lipstick No 03

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

Lancôme Grandiôse Extrême Maskara

Nyx Liquid Suede Cream Lipstick No 03