4 ipucuyla kırmızı ruj uygulama kılavuzuBir güzellik klasiği olarak kırmızı ruj onlarca yıldır kadınların makyaj çantasını süslüyor! Gece makyajlarında görmeye alıştığımız kırmızı dudakları ise bir süredir gün içinde kullanımına da şahit oluyoruz ve dürüst olmak gerekirse gündelik kırmızı ruj stili bir hayli beğeniyoruz! Gün saatleri içinde kırmızı ruju en kusursuz biçimde kullanabilmen içinse sana bazı önerilerimiz var!

İpucu #1: Günün yıldızı kırmızı dudakların olsun

Günlük makyajlar genellikle minimal olarak bilinir. Kırmızı ruj ise iddiayı biraz olsun arttırıyor. Yapman gereken kalan tüm makyajını olabildiğince sade tutmak. BB krem, biraz gül tonlarında bir allık dokunuşu, siyah maskara ve işte bu kadar. Kırmızı rujun tüm rolleri çalmalı!

İpucu #2: Stilinde sadeliğe kaç

Gösterişli ve ışıltılı bir elbise ile kırmızı ruju kombinlemek son derece yanlış bir hareket olur. Gündelik stilinde de ten makyajında olduğu gibi sadeliğe kaçmalı sahneyi dudaklarına bırakmalısın. Belki bir jean ve bir beyaz t-shirt bile stilini tamamlamak için yeterli olacak!

İpucu #3: Kırmızıyı yalnızca dudaklarında kullan

Kırmızı ruj sürmen stilinde de kırmızı tonları kullanman gerektiği anlamına gelmiyor ve bize sorarsan bu uyum yakalama cabası biraz demode! Kırmızının yalnızca dudaklarında olduğundan emin ol.

İpucu #4: Kendine güven

Bu kural her ruj tonu için geçerli! Eğer makyajınla ilgili kafanda soru işaretleri varsa bu endişe kendini belli edecektir. Bu yüzden böyle iddialı bir tona yöneldiğinde kendine güvendiğinden emin ol!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Sensational Ruj 547 Pleasure Me Red

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Sensational Ruj 547 Pleasure Me Red