68. Cannes Film Festivali'nin yüzü: Ingrid BergmanHer sene olduğu gibi, L'Oréal Paris'in sponsor olduğu Cannes Film Festivali'nin başlamasına bir kaç ay kala, davetin resmi posteri basınla paylaşıldı. Film severler tarafından heyecanla beklenen festivalin bu yıl ki posterinde ise Ingrid Bergman yer aldı.

Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes kentinde her yıl genellikle Mayıs ayında düzenlenen uluslararası film festivali Avrupa'daki en önemli 3 Film festivalinden biri. İlki 1939'da gerçekleşen festival zamanla Avrupa Sineması'nın en önemli vitrinlerinden biri haline geldi. Bu yıl 13 Mayıs'da gerçekleşmesini beklediğimiz etkinliğin resmi posteri ise bugün basın ile paylaşıldı.

Yetenek ve etkileyicilik bir arada: Ingrid Bergman

 

2013'de Paul Newman ve Joanne Woodward'ın öpücüğü ve 2014'de Marcello Mastroianni'den sonra, Cannes bu sene de etkinliğin posterinde Ingrid Bergman'ı kullandı.

Ingrid Bergman'ı tanıyalım!

 

Ingrid Bergman 1915 doğumlu İsveçli sinema ve tiyatro oyuncusu. 1934'te sinema filmlerinde yer almaya başlayan aktrist, özellikle İngiliz yönetmen Hitchcock'un filmlerindeki rolleriyle unutulmaz oldu. 1944 yılında Gaslight filmi ile ilk Oscar'ını kazanan sanatçı, 1950 yılında, İtalyan yönetmen Rosselini'nin çağrısıyla İtalya'ya yerleşti. 1956 yılında Anastasia'daki rolüyle ikinci Oscar'ını kazandı.

Üçüncü ve son Oscar'ını da Doğu Ekspresinde Cinayet filmindeki rolüyle 1974 senesinde kazanan Bergman, 1982 senesinde Londra'da hayata gözlerini yumdu.

Hırsı, sinema tutkusu ve iddiası onu, 13 - 24 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek 68. Cannes Film Festivali'nin yüzü yaptı.

Etkinlik için gün saymaya başladık bile!

Gelişmelerden haberdar olun!

ok

Kullanım şartlarını ve koşullarını okudum.