Alessandra Ambrosio: 4 adımda makyajını elde etVictoria's Secret'ın baş meleklerinden biri olan Alessandra Ambrosio, her sene daha da güzelleşiyor! Melekler meclisinin daimi üyesi, Victoria's Secret gecesinde kendine özgü güzelliğini öne çıkaran çekici makyaj stiliyle radarımıza takıldı.

Sıra sende


Alessandra'nın hafif ve çekici göz makyajı, özel geceler için ideal!

Birinci adım:


Cildini pürüzsüzleştirmek ve ışıltılı bir görünüm elde etmek için, tenine aydınlatıcı özellikli bir primer uygula. Orta boy bir fırçayla fondöten uygulayarak makyajına devam et. Bronz bir pudrayı alnının saç çizgisine yakın olan kısmına, şakaklarına, burun kenarlarına, elmacık kemiklerinin altına ve yüz ovaline uygula. Elmacık kemiklerine şeftali rengi bir allık sür.

İkinci adım:


Göz kapaklarına da primer uygulayarak makyajına devam et. Ardından, füme tonlarındaki bir far paletinden en açık tonu baz olarak uygula. Koyu tonu ise göz kapaklarının dış kısımlarına, bir kuyruk oluşturacak şekilde sür. Farı sürerken fırçayı dik tutup yatay kısmıyla uygulama yap. Üst ve alt kirpik diplerine siyah bir gözkalemini orta kalınlıkta, özensizce uygula.

İpucu: Göz kalemini sürmeden önce ısıtırsan, daha yoğun bir renk elde edebilirsin.

Dağınık bir biçimde çekmiş olduğun göz kalemini, varsa kalemin arkasındaki sünger ile, yoksa aplikatör yardımıyla dağıt. Göz pınarları çevresine beyaz farla bir dokunuş yap. Kirpiklerini kıvırıcıyla, kıvırıcıyı 20 saniye kadar bekleterek kıvır ve iki kat siyah maskara sürerek göz makyajını tamamla.

Üçüncü adım:


Dudaklarına koyu bej tonlarında bir ruj sürerek makyajını tamamla.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Giorgio Armani Smooth Silk Eye Pencil

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Giorgio Armani Smooth Silk Eye Pencil