Amy Adams: 3 adımda makyajını elde etGeçtiğimiz yıl American Hustle, Man of Steel gibi yapımlarda rol alarak adından söz ettiren güzel oyuncu Amy Adams, şu sıralar eğlenceli yapımlarıyla ünlü Tim Burton'ın Big Eyes filminde karşımıza çıkıyor. Sempatik oyuncu, geçtiğimiz ay gerçekleşen Akademi ödülleri gecesinde mavi elbisesi ve toprak tonlarındaki makyajıyla çok dikkat çekiciydi. Bu trendy ve kullanışlı makyajın detaylarına göz atmaya ne dersin?

Sıra sende

Güzel oyuncunun doğal makyajı, bahar için de ideal!

Birinci adım:

Cildini pürüzsüzleştirmek ve makyaja uygun bir yüzey haline getirmek için öncelikle primer uygula. Daha sonra fondöteni yuvarlak hareketler yaparak tenine yedir. Göz altlarına, burun kenarlarına ve gülme çizgilerine kapatıcı uygulayarak tampon hareketlerle sür. Yanaklarına ise şeftali rengi bir allık sür. Son olarak transparan pudrayla makyajını sabitle ve mat bir görünüm elde et.

İkinci adım:

Göz kapaklarına kapatıcı uygulayarak göz makyajına başla. Ardından, orta boy ve sık kılları olan bir far fırçasıyla ışıltılı, bakır tonlarında renginde bir farı göz kapaklarına uygula. Kirpiklerini daha yoğun göstermek için kahverengi göz kalemini üst kirpik diplerinin iç kısımlarına uygula. Şimdi göz kapaklarına uygulamış olduğun farı, eğik açılı fırçayla alt kirpik diplerinin dış kısımlarına sür. Son olarak üst kirpiklerine hacim veren bir maskara uygula.

Üçüncü adım:

Dudaklarına açık kahverengi tonlarında bir ruj sür. Üzerine ise şeffaf parlatıcı uygula. Ya da kahverengi bir parlatıcıdan faydalan.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris False Lash Butterfly Intenza Maskara Siyah

LOréal Paris Color Riche Quad E3 Infiniment Bronze far

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris False Lash Butterfly Intenza Maskara Siyah

LOréal Paris Color Riche Quad E3 Infiniment Bronze far