Bize stil ikonunu söyle sana uygun makyajı söyleyelim!

Hepimizin hayranı olduğu bir star vardır. Makyajından saçına kadar her detayına vurulduğumuz, özel hayatını yakından takip ettiğimiz isimler aslında bizim kendi tarzımıza da yansıyor. Onun gibi giyinip, onun gibi makyaj yapmaya çalışıyoruz. Peki, senin hayranı olduğun yıldız kim? Şimdi sen bize ikonunu söyle, biz sana uygun makyajı söyleyelim, var mısın?

1- Jennifer Lopez

via GIPHY

Eğer senin ikonun Jennifer Lopez'se makyajın belli! Bronz makyaj senin olmazsa olmazın. İçinde altın ışıltılar bulunan bronzerını makyaj çantandan eksik etmemelisin. Dudaklarında ise nude ve parlak tonlarda ruj tercih etmelisin. Göz makyajına gelince, toprak tonlarındaki dumanlı göz makyajı ile Jennifer Lopez'in makyaj stilini yakalayabilirsin.

2- Gigi Hadid

via GIPHY

Başarılı model Gigi Hadid, fresh ve genç görünümü ile en genç ikonlardan! 2016 yılının trendi olan strobing, yani ıslak görünümlü ten makyajı Gigi Hadid'den sorulur. Fondötenini sürerken ıslak sünger ile uygulayarak sen de bu görünümü elde edebilirsin. Elmacık kemiklerine, çene ve burun ucuna da aydınlatıcını sürmeyi unutmamalısın. Gözlere gelince, Gigi Hadid pembeden vazgeçemiyor, denemeye ne dersin?

3- Kylie Jenner

via GIPHY

Son yılların en popüler isimlerinden biri de Kylie Jenner. Kendine özgü makyaj stili, dolgun dudakları ve sürekli değiştirdiği saçları ile Kylie dikkatimizden kaçmıyor. Eğer senin ikonun Kylie Jenner ise mutlaka mat likit rujlardan edinmelisin. Özellikle mat kırmızı ve nude ruju çok sık kullanan Kylie, cildinde de mat bitişli fondötenleri tercih ediyor. Kylie'nin makyajında dikkatimizi çeken diğer bir konu ise, kaşları. Sen de Kylie'nin makyaj stilinden ilham almak istiyorsan, kaşlarını mutlaka doldurmalı ve kalın şekillendirmelisin.

4- Cara Delevingne

via GIPHY

Asi kız Cara Delevingne, kırmızı dudakları ve belirgin kaşları ile yeni nesilin en cool stil ikonlarından biri. Genellikle yoğun göz makyajı tercih etmeyen Cara, dudaklarını ve kaşlarını ön plana çıkarmayı tercih ediyor. Sen de bordo veya kırmızı rujunla Cara Delevingne'in makyajından ilham alabilirsin.

5- Taylor Swift

Kedi gözü makyajı ile ikonikleşen Taylor, güzelliği ve kendine has tarzı ile en çok hayranı olan şarkıcılardan biri. Hal böyle olunca herkes Taylor Swift'in makyajını denemek istiyor. Taylor'un imza makyajı için kedi gözü ve kırmızı dudaklar şart! Kedi gözü makyajı için seni bu yazımıza davet ediyoruz.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Eyeliner Master Precise Siyah

Yves Saint Laurent Rouge Volupte 15

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris Nude Magique Cushion Fondöten 06 Rose Beige

Nyx Soft Matte Lip Cream Abu Dhabi

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Eyeliner Master Precise Siyah

Yves Saint Laurent Rouge Volupte 15

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris Nude Magique Cushion Fondöten 06 Rose Beige

Nyx Soft Matte Lip Cream Abu Dhabi