Bu 7 makyaj ipucu daha genç görünmeni sağlayacak!Her kadının, biraz daha genç görünmek istediği bir dönemi vardır. Yaşın genç olsa bile, yavaş yavaş göz kenarlarında kaz ayakları oluşmuş, alnın birazcık kırışmalar oluşmuş olabilir. İşte bu noktada amacımız herkesin olduğundan daha genç göründüğünü söyleyeceği bir görünüm oluşturarak, cildinin daima genç kalmasını sağlamak olmalı. Bunu da biraz makyaj hilesi yaparak kolayca sağlayabilirsin.

 

Şimdi, zaman geriye aksın!

 

1.Nemlendirici ürünler

 

Kırışıklıkların oluştuğunu hissediyorsan, makyaj öncesinde nemlendirici krem uygulamanın yanında, nemlendirme özelliğine sahip BB kremleri kullanabilirsin. Bu renkli nemlendiriciler sayesinde cildin hem neme, hem de daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacak!

 

2.Primer’ları atlama

Daha genç görünebileceğin bir makyaj yaparken, ‘’ne kadar az, o kadar iyi’’ felsefesini edinmen doğru ancak bu makyaj bazını atlaman gerektiği anlamına gelmiyor. Makyaj bazları sayesinde kırışıklıkların ve çizgilerin izlerini gizleyebilmek mümkün. Pürüzsüz görünen bir cilt istiyorsan mutlaka makyaj yapmaya başlamadan önce primer’lardan yardım almanı öneririz.

 

3.Cilt rengi düzenleyiciler

Gözaltlarındaki koyu halkaları, cilt lekelerini gizlemek için sarı alt tona sahip kapatıcıları kullanabilirsin. Fondötenden önce sadece bu bölgelere uygulaman yeterli olur.

 

4.Sıvı formüller

Yaşlanma etkileri ile savaşabilen, serum etkili, sıvı formdaki fondötenler makyajının vazgeçilmezi olmalı. Cilt rengine en uygun tonu seçip, daha doğal bir görünüm oluşması için de makyaj süngerini biraz ıslatıp uygulayabilirsin.

 

5.Kontür yapmayı unutma

Tabii ki Kim Kardashian gibi bronzer ve aydınlatıcı küpüne dönmemelisin! Sade ve doğal görünümlü bir kontur makyajı sana yeterli olacaktır. Bronzer’ı sadece yanak oyuklarından ağzına kadar olan kısma, hafif eğik bir çizgi halinde uygulayıp dağıtabilirsin.

 

6.Renk kat

Pembe veya şeftali tonda bir miktar allık uygulamak yüzüne anında taze bir renk ve ışıltı katacaktır.

 

7.Belirgin gözler ve dudaklar

En başta da söylediğimiz gibi ‘’ne kadar az, o kadar iyi’’, özellikle söz konusu günlük makyajsa! Gündüz makyajında sadece ten makyajında ten rengine uygun bir fondöten, kaşlarını belirginleştirmek için kaş kalemi ve bir dudak parlatıcısı kullanmak yeterli olacaktır.

 

Photo credit: Pinterest
BU GÖRÜNÜM İÇİN

Kiehl's Actively Correcting & Beautifying BB Cream

Nyx Studio Perfect Primer Makyaj Bazı

Yves Saint Laurent Youth Liberator Fondöten

Nyx Kapatıcı

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Kiehl's Actively Correcting & Beautifying BB Cream

Nyx Studio Perfect Primer Makyaj Bazı

Yves Saint Laurent Youth Liberator Fondöten

Nyx Kapatıcı