Bu hafta Instagram'da paylaşılan en güzel makyajlar!Sosyal medya güzellik arayışımız için harika bir alan! Moda, stil, bakım, makyaj ile ilgili aradığımız tüm ilhamı özellikle Instagram'da bulabiliyoruz! Tabii ki ünlü yıldızların selfie'leri de bu konuda bize çok yardımcı oluyor! Eğer sen de makyaj konusunda biraz ilhama ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan bu hafta ünlülerin paylaştığı en güzel makyaj stillerini yazımızın devamında bulabilirsin.

 

Hailey Baldwin

Altın tonlarındaki makyajıyla güzel model Hailey Baldwin adeta ışıldıyor! Sen de Hailey'nin bu makyaj stilinden ilham almak istersen göz kapaklarına altın tonlarında göz farı, alt ve üst kirpik diplerine siyah göz kalemi, bolca maskara uygula. Ardından dudaklarına da altın ışıltılı bir ruj ya da parlatıcı uygulayabilirsin!

Lucy Hale

Koyu bordo rujuyla, Pretty Little Liars dizinin güzel oyuncusu Lucy Hale çarpıcı görünüyor! Koyu tondaki rujunu ise yeşil gözlerini belirginleştiren bir göz makyajıyla tamamlamış. Sen de Lucy Hale'in bordo dudaklarına sahip olmak istersen, öncelikle dudaklarını rujunla benzer tonda bir dudak kalemiyle çerçeveleyip ardından rujunu uygulamayı denemelisin.

 

Kristina Bazan

 

 

Cadılar Bayramı için Watchmen filmindeki Silk Specter kılığına bürünen ünlü "it girl" Kristina Bazan'a hem kostümü, hem de makyajıyla etkileyici görünüyor! Koyu mavi tondaki mat ruju ve mavi gözlerini daha da belirginleştiren hafif dumanlı göz makyajı oldukça farklı ama artık farklı renkteki rujlar da çok sık kullanılıyor ve trendy! Sen de bir tane mavi, mor gibi renkte ruj edinsen iyi olur, bizden söylemesi!

 

Elsa Hosk ve Adriana Lima

 

 

İki güzel model yan yana tabii ki "like" rekoru kırılır! Ancak bu selfie'nin like'larında harika makyajlarının da etkisi yok diyemeyiz! Siyah kuyruklu eyeliner, aydınlatıcı ile canlanmış elmacık kemikleri ve dudakları daha dolgun gösteren dudak parlatıcılarının bolca yardımı olmuş bizce!

 

Olivia Culpo

 

 

Upuzun, hacimli kirpikler ve kiraz renginde dudaklar birleşince ortaya Olivia Culpo'nun süper makyajı çıkmış! Instyle dergisinin bir etkinliğine katılan güzel modelin ojeleri bile rujuyla aynı renkte. Ancak hardal sarısı elbisesine renk katmak için canlı renkte bir makyajı tercih ettiğini kıyafetini inceleyince hemen anlayabiliyoruz!

 

Gigi Hadid

 

 

Genç ve başarılı model Gigi Hadid de Cadılar Bayramı partisine kovboyları andıran kostümüyle katıldı. Ancak bizim dikkatimizi Gigi'nin yanağındaki çiller çekti. Geçtiğimiz sezon makyajda çok popüler olan çilleri sen de kahverengi göz kalemin veya dudak kaleminle, burnunun etrafında noktacıklar oluşturarak elde edebilirsin!

 

Rosie Huntington Whiteley

 

 

Aydınlık ve canlı görünen bir güzellik deyince bizim aklımıza hemen güzel model Rosie Huntington Whiteley geliyor. Elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcı, yanak oyuklarına ise şeftali tonlarında allık uygulayarak sen de benzer bir görünüm elde edebilirsin!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Göz Farı Color Show Mono 43 Gold Fever

Urban Decay Vice Lipstick Navy Blue

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

Nyx Soft Matte Lip Cream Transylvania

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Göz Farı Color Show Mono 43 Gold Fever

Urban Decay Vice Lipstick Navy Blue

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

Nyx Soft Matte Lip Cream Transylvania