Buğday tenliler buraya: Emily Ratajkowski'nin mat makyajından ilham al!Emily Ratajkowski nasıl makyaj yapacağını iyi biliyor! Her katıldığı davette elbisesi ve makyajı ile dikkat çekmeyi başaran ünlü oyuncu, son filmi Aşkın Ritimi için kamera karşısına geçti. Filmin11 Ağustos'ta Londra'da gerçekleşen galada giydiği dar mavi elbisesi ile kusursuz fiziğini gözler önüne serdi. Makyajında mat tonları tercih eden Emily, dağınık at kuyruğu ile doğal ve sofistike bir stil yaratmış. Sen de Emily'nin buğday tenindeki bu makyajı kendine uygulamak istiyorsan, yapman gereken aşağıdaki adımları takip etmek!

1. Adım

Makyajına, cildine primer uygulayarak başlamalısın. Eğer özel bir davete gidiyorsan, primer uygulamadan makyaja başlamanı tavsiye etmiyoruz. Çünkü primer, makyajının cildinde daha uzun süre, parlama yapmadan kalmasını sağlayacaktır.

2. Adım

Primerını sürdükten sonra, uzun süre kapatıcılığını koruyan bir fondöten seç ve fondöten fırçası ile uygula. Eğer yağlı bir cildin varsa, T bölgene transparan pudra uygulamanı tavsiye ediyoruz. Böylece gece boyu cildinin parlamasının önüne geçebilirsin.

3. Adım

Sıra geldi kaşlarına.. Kaşlarını, saç rengin ile aynı renkte bir kalem yardımı ile doldurmaya başla. Daha sonra, doğal bir görünüm için aynı renk kaş farı ile üzerinden geç. Kaşlarını kalınlaştırmaktan korkma! Unutma, bu yıl kalın kaşlar çok moda.

4. Adım

Gözlerin için kahverengi göz farını, kaş kemiğine kadar sür. Daha sonra daha açık kahverengi tonları ile farının etrafını aydınlat. Özellikle göz pınarlarına açık renkli farını sürmeyi unutmamalısın. Böylece gözlerin daha aydınlık ve büyük gözükecektir. Alt kirpik diplerine de kahverengi farını ince bir çizgi şeklinde sürebilirsin.

5. Adım

Gözlerini daha da belirginleştirmek için, üst ve alt kirpik diplerine eyeliner çek. Kuyruğunu çok uzatmadan, kirpik diplerini takip ederek eyeliner uygulamalısın. İki kat maskara sürmeyi de unutmuyorsun değil mi?

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Eyeliner Master Precise Siyah

Lancome Miracle Cushion Fondöten

Urban Decay Naked 1 Far Paleti

Lancôme Hypnôse Volume-à-porter

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Eyeliner Master Precise Siyah

Lancome Miracle Cushion Fondöten

Urban Decay Naked 1 Far Paleti

Lancôme Hypnôse Volume-à-porter