Burcu Esmersoy'dan öğrendiğimiz 6 makyaj sırrıBaşarılı sunucu Burcu Esmersoy'u ne kadar çok beğendiğimizi anlatmaya gerek var mı? Instagram'da yaptığı her paylaşımı yakından takip edip, makyaj detaylarına yakından inceliyoruz. Peki, Burcu Esmersoy'un makyaj sırlarını sen de merak ediyor musun? Bu ufak ama önemli detaylara dikkat edersen sen de kusursuz görünebilirsin.

Kusursuz göz altları

 

 

Burcu Esmersoy genellikle doğal ve yok gibi duran makyaj stillerini tercih ediyor. Bu "yok gibi" duran makyajların en önemli noktası ise kusursuz göz altlarıdır. Yani göz altında morluk, koyu halkalar göründüğü sürece Burcu Esmersoy gibi canlı ve enerjik görünemezsin. Bu nedenle makyaj yaparken göz altı morluklarını somon renginde bir kapatıcıyla gizlemeli, üzerine de biraz aydınlatıcı uygulamalısın.

Doğal kaşlar

 

 

Burcu Esmersoy da doğal ve kalın kaş trendini takip edenlerden... Her daim kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurup, yukarı doğru sabitleyen Burcu, bu makyaj hilesi sayesinde daha da genç görünüyor. Senin de kaşlarının arasında boşluklar varsa, kaş farı veya kaş kalemiyle bu boşlukları doldurmalısın. Daha sonra kaş maskarasıyla kaşlarını yukarı doğru tarayıp, sabitlenmelerini sağlayabilirsin.

Hacimli kiprikler

 

 

Hacimli ve gösterişli kirpiklerin ne kadar dikkat çektiğini bilmeyen yoktur. Özellikle davet veya düğün gibi önemli gecelerde kirpiklerini ön plana çıkarmaktan çekinmemelisin. Hacimli kirpikler elde etmek için önce kirpiklerini kıvırmalı, daha sonra iki kat maskaranı uygulamalısın.

Editörün önerisi: Eğer kısa ve seyrek kirpiklerin varsa takma kirpikten yardım alabilirsin. Takma kirpiklerin nasıl takıldığını öğrenmek için seni bu yazımıza alalım.

Aydınlatıcına güven

 

 

Makyaj trendlerini alt üst eden aydınlatıcı modasıyla tanışmayan kaldı mı? Bizi adeta star gibi hissettiren highlighter yani aydınlatıcıyı sürmeden biz dışarı çıkamaz olduk. Sen de hem gündüz hem gece makyajında elmacık kemiklerinin üzerine biraz aydınlatıcı uygulayarak Burcu Esmersoy'un bu canlı ve kusursuz görünümünü elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Eğer cildin çok mat ve soluk görünüyorsa fondötenden önce likit aydınlatıcını makyaj bazı olarak kullanıp daha aydınlık bir makyaj görünümü yakalayabilirsin.

Dudak parlatıcısı

 

 

Mat dudak trendinden sonra parlak dudaklar da tekrar popüler oluyor. Mat rujlara göre sürümü daha kolay olan dudak parlatıcılarını biz çok seviyoruz. Dudakları olduğundan daha dolgun ve çekici gösteren lipglosslar bizim kış makyaj koleksiyonumuzda yerini aldı bile! 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

Lancôme Teint Idole Ultra Cushion

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

Lancôme Absolu Rouge Matte 189 Ruj

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

Lancôme Teint Idole Ultra Cushion

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

Lancôme Absolu Rouge Matte 189 Ruj