Cara Delevingne: Kontur makyajının sırlarını keşfetDünyanın en çok aranan modellerinden biri olmak hiç kolay değil elbette ama aynı şeyi Cara Delevigne için söylemek pek de mümkün değil. İngiliz top model Cara Delevingne bir galada giydiği sade siyah elbisesi, dağınık at kuyruğu saçları ve doğal makyajıyla tüm kadınları kıskandırdı.

Doğal güzellik

Cara'nın son derece doğal, bebek gibi görüntüsü makyaj yokmuş gibi görünse de ünlü top modelin de bazı sırları var. En önemlisi, yüzünü iyi tanıması ve öne çıkarmak istediği bölgeleri harika şekilde vurgulaması. Derin bakışları ve elmacık kemikleri gibi... Cara gibi görünmek biraz ustalık gerektirse de, panik yok! Bu küçük sırlarla uygulama çok aslında kolay.

Kontur

Kontur, yüzünün istediğin bölgesini gölgelendirmek ve vurgulamak için özel bir makyaj tekniğidir. Pudra veya krem bir kontür ürününü (cildinden en fazla iki ton koyu) yüz çevren, burnunun her iki yanı ve göz çukuruna uygulayarak kusursuz bir ifade yakalayabilirsin. Daha sonra, yüzünün çıkıntılı bölgelerine aydınlatıcı uygulayarak gölgeleri vurgulayabilirsin.

Sıra sende

Fondötenle cilt tonundaki dengesizlikleri ve kusurları kapattıktan sonra, kontürle hatları belirginleştirmiştik. Doğal bir görünüm için bu işlemleri uygularken kullandığın ürünleri cildinde kusursuz şekilde dağıtmaya dikkat etmelisin. Yüzüne sıcaklık katmak için yanaklarına pembe bir dokunuş güzel bir tercih.

Gözlerini vurgulamak ve dikkatleri gözlerinde toplamak için kirpik çizgisinde ince bir eyeliner uygulaması ve birkaç kat hacimlendirici maskara yeterli. Dilersen Cara gibi kalın kaşları da tercih edebilirsin. Son olarak dudak balm'ı ile makyajını tamamladığında, muhteşem görünümün hazır bile!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

YSL Le Teint Encre de Peau

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

YSL Le Teint Encre de Peau