Daha gür, daha uzun kirpikler için 5 makyaj sırrıKim daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmak istemez ki? Şimdi sana vereceğimiz 5 makyaj sırrı sayesinde göz makyajına yepyeni bir boyut kazandırabilirsin. Artık takma kirpik kullanmaya son verebilirsin. Hem günlük hem de gece makyajında uzun ve gür kirpiklerinle arkadaşlarının dikkatini çekeceksin!

Zigzag hareketler

 

 

Maskaranı uygularken fırçayı ileri geri hareket ettirmek yerine zikzak hareketleri tercih etmelisin. Böylece maskaranın fırçası kirpiklerinin arasına daha iyi girip, daha etkili bir sonuç verecektir. Bu işlemi hem alt kirpiklerine hem de üst kirpiklerine iki kere yapmalısın.

Doğru fırça seç

 

 

Kirpiklerinin uzun ve gür görünmesini istiyorsan maskara seçimine özen göstermelisin. Uzun ve sık kıllı maskara fırçaları senin kirpiklerin için birebirdir. Bu maskaraları kullanırken dipten uca doğru yavaşça ilerlemelisin.

Editörün önerisi: Kirpiklerinin daha kıvrık görünmesi için maskara sürmeden kirpiklerini kıvırmalısın.

Alt kirpikleri unutma

 

 

Gür kirpiklere ulaşmak için hem alt hem de üst kirpiklerine maskara uygulamanı tavsiye ediyoruz. Böylece gözlerin de daha iri görünecektir. Bir taşla iki kuş, daha ne olsun?

Eyeliner etkisi

 

 

Etkileyici bakışlara sahip olmak eyeliner sürmeden dışarı çıkmanı tavsiye etmiyoruz. Özellikle gür ve uzun kirpiklere ulaşmak istiyorsan maskaranı mutlaka eyeliner ile tamamlamalısın. İster ince, ister kalın eyeliner sür, bu makyaj ile gözlerin olduğundan daha etkili görünecektir.

Daha doğal bir görünüm için

 

 

Günlük makyajında kirpiklerini gür ve uzun kullanmak istiyorsan ama fazla dikkat çekmesinden endişeleniyorsan sana tavsiyemiz kahverengiden yana olacaktır. Kahverengi maskara sayesinde hem kirpiklerin daha doğal görünecek hem de uzunluğundan bir şey kaybetmeyecektir. Bizce denemeye değer!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Tattoo Göz Farı 55 Immortal Char

Maybelline Maskara Kahverengi Volum' Express Colossal

Nyx The Curve Liner-Jet Black

L'Oréal Paris False Lash Superstar X Fiber Maskara

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Tattoo Göz Farı 55 Immortal Char

Maybelline Maskara Kahverengi Volum' Express Colossal

Nyx The Curve Liner-Jet Black

L'Oréal Paris False Lash Superstar X Fiber Maskara