Demet Özdemir'den esmerlere ilham verecek 6 makyaj ipucuÇilek kokusu dizisi ile hayatımıza giren Demet Özdemir, Instragram'dan paylaştığı sempatik ve güzel fotoğraflarla içimizi açıyor. Esmer güzel, başarılı makyaj teknikleri ile bizlere ilham oluyor. Bugün Demet Özdemir'in Instagram'ını stalkladık ve makyajlarını inceledik. Şimdi esmerlere ilham olabilecek 6 ipuçu ile karşındayız, hazır mısın?

Göz kalemini es geçme

 

 

90'larda popüler olan ama son yıllarda çok kullanmadığımız göz kalemleri Demet Özdemir'in favorilerinden. Gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için alt kirpik dibinin yarısına kadar göz kalemi uygulayan başarılı oyuncu, bu taktik ile bizlerin gönlünü fethetti.

Nude dudak

 

 

Esmer tenlilere hemen hemen her ruj tonu yakışıyor ama nude rujun yeri bambaşka! Dudakları olduğundan daha belirgin ve dolgun gösteren bu renk, esmerlere çok yakışıyor. Özellikle yoğun göz makyajı yaptığın günlerde sen de Demet gibi dudaklarında nude tonu tercih ederek doğal ve çekici görünebilirsin.

Belirgin kaşlar

 

 

Esmer tenlilerin kaşları her zaman çok dikkat çeker. Son zamanlarda moda olan doğal ve kalın kaş trendi eminiz en çok senin hoşuna gitmiştir. Kaşlarını çok inceltmeden sadece toparla ve yukarı doğru kaş maskarası ile sabitle. Merak etme, kalın kaşlar bu sene çok moda!

Hacimli kirpikler

 

 

 

Göz makyajı yapmasan bile bakışlarını ön plana çıkarabilirsin. Nasıl mı? Yalnızca maskarayla! Maskara sürmeden önce kirpiklerini mutlaka kıvırmanı ve iki kat maskara uygulamanı öneriyoruz. Kirpiklerinin daha yoğun görünmesini istiyorsan siyah eyeliner uygulamayı unutmamalısın.

Pürüzsüz ten görünümü

 

 

Demet Özdemir'in fotoğraflarında dikkatimizi çeken en önemli detay pürüzsüz teni oldu! Fondötensiz hali bile çok sağlıklı görünen Demet çok şanslı! Eğer senin cildinde sivilce veya izler varsa makyaja başlamadan önce bu izleri kapamalı daha sonra fondötenini uygulamalısın.

Doğallık

 

 

Doğal makyaj trendi bu kadar yaygınken Demet Özdemir'in doğal halini es geçemezdik. Sen de günlük makyajında sadece BB krem, dudak parlatıcısı ve maskara ile doğal ve havalı görünebilirsin. Demet Özdemir'in çoğunlukla doğal ve enerjik fotoğraflarını paylaştığı Instagram'ına biz bayıldık, senin de takip etmeni öneriyoruz.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Kiehl's Actively Correcting & Beautifying BB Cream

Maybelline New York Color Sensational Blushed Nudes 107 Fairly Bar

L'Oréal Paris Brow Artist Maker 02 Dark Brun

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Kiehl's Actively Correcting & Beautifying BB Cream

Maybelline New York Color Sensational Blushed Nudes 107 Fairly Bar

L'Oréal Paris Brow Artist Maker 02 Dark Brun

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige