Düşük göz kapaklıların bilmesi gereken 6 göz makyajı uygulamasıVücudumuzun diğer parçaları gibi gözlerimiz de farklı boyutlarda ve şekillerdedir. Bu şekillerden biri de düşük göz kapakları. Sanıldığının aksine düşük göz kapağı oldukça yaygın bir göz şekli; hatta çoğu ünlü yıldız da aynı sorundan mustarip.

 

Kaş kemiğinde bulunan derinin göz kapağını örtmesiyle oluşan bu görünümü engellemek aslında mümkün. Tabii ki minik makyaj hileleriyle! Bu hileleri merak ediyorsan, yazımızın devamına alalım!

 

1.Canlı gözler için:

Göz kapağında pek alan olmayışı ve göz kapaklarının düşük olması yüzünün yorgun görünmesine neden olabilir. Buna engel olmak için bej tonda, ışıltılı bir göz farını göz pınarlarına, kaş kemiğine kadar göz kapağına ve alt kirpik diplerine uygula. Ardından birkaç kat maskara ve hazırsın!

 

2.Anında kalkık gözler için:

Anında daha kalkık görünen gözleri elde etmek için yapman gereken sadece bir eyeliner kuyruğu! Ancak bu kuyruğu oluştururken her zamanki yaptığından farklı olarak eyeliner kuyruğunu göz kapağının biraz daha üst kısmından başlayarak çek. Kuyruğun fazla uzun olmamasına ve hafif yukarı doğru kıvrımlı olmasına ise mutlaka özen göster.

 

3.Çarpıcı dumanlı bakışlar için:

Göz kapağının biraz üzerinden göz farını uygulayarak katlanma noktası oluşturabilirsin. Orta kahve tonda bir göz farını göz kapakların uygula. Göz makyajını yaparken aynaya dik şekilde bakarak ve gözlerin açık şekilde yap. Kaş kemiğine doğru farı yay. Ardından aynı göz farını alt kirpik diplerine de uygulayıp üst kirpik diplerine ve alt kirpik diplerinin iç kısmına gri tonda göz kalemi uygula. Bolca maskara ve işte dumanlı bakışlar!

 

4.Renkli gözler:

Renkli gözlerinin daha da belirgin olmasını istiyorsan, mavi gözlüysen gümüş ışıltılara sahip lacivert ya da bronz, kahverengi gözlüysen bordo, yeşil gözlüysen lila, ela gözlüysen de kahve tonlarını kullanabilirsin. Bu göz farlarını ise alt kirpik diplerine, dış kısımlara doğru kalınlaştırarak uygulayabilirsin.

 

5.Doğal kedi gözler:

Tüm gözü çerçeveleyen siyah göz kalemiyle kedi göz makyajını oluşturmak çok kolay! Göz kapakların düşük olduğunda ise siyah göz kalemini uygularken kirpiklerinin dışına doğru taşırarak uygularsan gözlerin daha iri görünür.

 

6.Upuzun kirpik görünümü:

Eğer göz kapağın gözlerinin orta kısmından itibaren düşük görünüyorsa, bu bölgeyi uzun kirpik görünümüyle daha kalkık hale getirebilirsin. Kirpik kıvırıcı kullandıktan sonra uzunluk ve hacim veren bir maskarayı alt ve üst kirpiklerine uygulayabilirsin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris False Lash Superstar Red Carpet

Lancôme Hypnose Palette Göz Farı

Lancôme Grandiôse Liner Eyeliner

Yves Saint Laurent Couture Kajal Pencil 01 göz kalemi

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris False Lash Superstar Red Carpet

Lancôme Hypnose Palette Göz Farı

Lancôme Grandiôse Liner Eyeliner

Yves Saint Laurent Couture Kajal Pencil 01 göz kalemi