Efsanevi Grease filminden unutulmayan 5 detay1978 yapımı müzikal komedi tadındaki Grease filmi, tüm zamanların en sevilen filmlerinden biriydi! Aslında Broadway Müzikali olan ve çok sevildiği için filmi de çekilen Grease, romantik sahneleri, keyifli dansları ve unutulmaz müzikleri ile bizi ekran başına kilitledi. Şimdi 1978 yılına ışınlanalım ve Grease filminin efsanevi detaylarına yakından bakalım.

Pink Ladies

via GIPHY

Grease'in en unutulmaz detaylarının başında Pink Ladies geliyor. Lisenin popüler kız gruplarından olan Pink Ladies, eğlenceli halleri, arkadaş canlısı tavırları ve komik dansları ile Grease Filmi'nin unutulmaz parçalarından biri haline geldi. Özellikle 'Pink Ladies' yazılı pembe bomber ceketleri, o yılların en moda parçalarından biriydi.

60'lar modası

via GIPHY

Grease filmindeki moda, eleştirmenler tarafından "1950'lerin sonu 60'ların başını anlatan, 70'ler yapımı bir 90'lar filmi" olarak tanımlanıyor. Soft renkli elbiseler, büyük kolyeler ve iri puantiyeler bizlere 60'lı yılların modasını anımsatıyor.

Danny Zuko

via GIPHY

Veee bu listeye tabii ki Danny Zuko'yu eklemezsek olmaz! Yakışıklılığı ve karizması ile sadece o yılları değil, gelecek kuşakları da etkisi altına alan John Travolta, Grease filminde eğlenceli dansları, cool görünümü ve stili ile bütün kızları ekran başına kilitledi!

Güzellik trendleri

via GIPHY

Grease filminde en dikkat çeken detay ise, Pink Ladies grubunun makyajıydı. Hemen hemen her sahnede gördüğümüz kırmızı ruj, bize o yılların makyaj trendlerini yakından gösterdi. Göz makyajında ise toprak tonları ve ince eyeliner stili hakim görünüyor.

Veee unutulmaz dansları

Grease, unutulmaz dansları ile hafızamıza kazındı. Sandy'nin çekingen ve masum halleri, Danny'nin cool ve asi tavrı vee... onları birleştiren danslarını unutamadık! Şimdi seninle kısa bir zaman yolculuğu yapalım, hangimiz Grease'i özlemedik ki?

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

L'Oréal Paris True Match

Urban Decay Moondust Göz Farı Diamond Dog

Urban Decay Vice Lipstick Spider Web

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

L'Oréal Paris True Match

Urban Decay Moondust Göz Farı Diamond Dog

Urban Decay Vice Lipstick Spider Web