Elçin Sangu makyajı: Kiralık Aşk'ın yıldızından ilham al

Geçtiğimiz yaz başlayan Kiralık Aşk dizisinin güzel yıldızı Elçin Sangu, kızıl saçları, porselen gibi görünen teni ve şeftali tonlarındaki makyajıyla ekrana her çıkışında bizi büyülemeye devam ediyor! Dizide Defne karakterini canlandıran Elçin Sangu'nun makyajı ise hayranları tarafından çok beğeniliyor. Biz de onun aydınlık ve canlı görünümlü makyajından ilham alarak sana özel bir rehber hazırladık!

İlk adım: Kusursuz bir ten

Elçin Sangu'nun ten rengi oldukça açık bir ton. Ancak sen, kendi cilt renginle uyumlu, Lancome Teint Visionnaire gibi bir fondöten uygulamalısın. Cildinde doğal bir etki oluşturmak için ise fondötenini, biraz ıslattığın makyaj süngerinle uygulayabilirsin.

İkinci adım: Aydınlık görünüm

Elçin Sangu'nun makyajında hafif strobing etkilerini de gözlemliyoruz. Sen de, elmacık kemiklerinin üzerine ve kaş kemiğine Urban Decay Naked Flush'ın orta kısımdaki highlighterı uygulayabilirsin.

Üçüncü adım: Renklendir

Elçin Sangu'nun ten rengine uygun şekilde, şeftali tonlarında bir allık kullanılıyor. Elmacık kemiklerine bu tonda allığı uygulayıp benzer bir görünüm oluşturabilirsin.

Dördüncü adım: Göz makyajı

Ela gözlere sahip olan Elçin Sangu'nun makyajında genelde gözleri oldukça planda! Göz kapağına Lancôme Hypnose Palette St01 Göz Farı paletinin açık kahverengi tonunu uyguladıktan sonra koyu kahve tonunu gözün merkezinden, dış kısmına doğru uygula. Alt kirpik diplerine de uygulamayı unutma. Göz pınarına ise açık tonda, ışıltılı bir far veya highlighterını uygula. Ardından tüm göz çevreni siyah göz kalemiyle çerçeveleyip bolca maskara ile görünümünü sonlandır.

Beşinci adım: Dudaklar

Elçin'in dudaklarına genelde dudak renginde parlatıcı uygulanıyor. L'Oréal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 600 Beige gibi nude tonda bir parlatıcıyla bu görünümü elde edebilirsin.

Fotoğraf: Star Tv

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 600 Beige

URBAN DECAY NAKED FLUSHED ALLIK

Lancome Teint Visionnaire

Lancôme Hypnose Palette St01 Göz Farı

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 600 Beige

URBAN DECAY NAKED FLUSHED ALLIK

Lancome Teint Visionnaire

Lancôme Hypnose Palette St01 Göz Farı