Emilia Clarke'ın pembe makyajından ilham al!Game of Thrones'un yıldızı Emilia Clarke, sadece Daenerys Targaryen rolünde değil, aynı zamanda gerçek hayatında da dikkatleri üzerine çekmeyi çok iyi başarıyor. Her katıldığı davette canlı ve aydınlık görünen makyajıyla kusursuz makyaj stillerine imza atıyor. Peki bunu nasıl başarıyor? Bunun cevabı yazımızın devamında!

Cildi makyaja hazırlamak

Makyaja başlamadan önce her zaman ilk adım olarak cildini temizleyip nemlendirmelisin. Cildin neme doyduğu zaman fondötenindeki nemi absorbe edemez ve böylece fondöten uyguladıktan sonraki kuru görünüm oluşmaz.

Makyaj temizleme suyu veya nazik bir temizleyici ile yüzünü temizleyip, Lancôme Hydrazen Neuro Calm SPF 15 gibi bir nemlendiriciyi dairesel hareketlerle tüm yüzüne uygula. Göz çevreni yumuşatmak için parmak ucunla nazikçe göz kremini uygulamayı da sakın unutma!

Mükemmel ten görünümü

Sıvı formda, L'Oréal Paris True Match gibi bir fondötenle cilt tonunu eşitleyip, aynı zamanda cilt kusurlarını da gizleyebilirsin. Makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile tüm yüzüne uygulayabilirsin. Gözaltlarındaki koyu halkaları ise kapatıcıyla gizleyebilirsin. Kapatıcıyı ters bir üçgen şeklinde gözaltına uygulayıp sünger veya fırça ile dağıt. Böylece tüm göz çevren aydınlanmış olur.

Son olarak da yanaklarına renk katmak için pembe tonda bir allığı sadece elmacık kemiklerine uygula. Ama şunu sakın unutma; ne kadar az o kadar iyi!

Belirgin gözler

Gözlerini belirginleştirmek için pastel tonlarda, hafif ışıltılı, Maybelline New York Color Show Mono Göz Farı 31 Sugar gibi bir pembe göz farını göz kapaklarına uygula. Ardından siyah eyelinerı üst kirpik diplerine uygulayıp birkaç kat Yves Saint Laurent Volume Effect Faux Cils Shocking No 1 maskara ile göz makyajını sonlandır.

Son rötuşlar

Son dokunuşu pembe bir rujla yapabilirsin. Allığınla çok hoş bir uyum yakalayan bu pembe tonlarla görünümün oldukça doğal olacak!

 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Show Mono Göz Farı 31 Suger

L'Oréal Paris True Match

Yves Saint Laurent Mascara Volume Effect Faux Cils Shocking No 1

Lancôme Hydrazen Neuro Calm SPF 15:

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Color Show Mono Göz Farı 31 Suger

L'Oréal Paris True Match

Yves Saint Laurent Mascara Volume Effect Faux Cils Shocking No 1

Lancôme Hydrazen Neuro Calm SPF 15: