En İyi Kadın Oyuncu: Brie Larson hakkında bilmen gereken her şey!29 Ocak Pazar günü düzenlenen Oscar Ödül Töreni'nden sonra bir anda en çok konuşulan isim genç oyuncu Brie Larson oldu. 26 yaşındaki güzel aktris, Emma Donoghue'nin çok satan romanından beyaz perdeye aktarılan The Room filmindeki rolüyle ödülü kazandı. Şimdi, onu biraz daha yakından tanımaya ne dersin?

Brie Larson kimdir?

1 Ekim 1989'da, California'da doğan Brie'nin asıl adı Brianne Sidonio Desaulniers. Ancak o büyük annesinin soyadını kullanmakta. Kariyerinin ilk rolünde henüz 7 yaşındaydı ve Jay Leno'nun gece şovundaki skeçlerden birinde rol aldı.

Yükselişe geçen kariyeri

Brie'nin oyunculuk kariyeri, Short Term 12 filmindeki rolüyle, Locarno Film Festivali'nde ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü almasıyla hız kazandı. Daha sonra Gambler, Trainwreck gibi yüksek hasılatlı filmlerde rol aldı. Ancak en büyük yükselişi The Room filmiyle başladı.

Aynı zamanda bir müzisyen

Brie Larson, bir dönem sesiyle de ön plana çıktı. 2005 yılında ''Finally Out of P.E.'' isimli bir albüm çıkardıktan sonra, ünlü şarkıcı Jesse McCartney ile konser turuna çıktı.

En yakın arkadaşları

Brie'nin en yakın arkadaşları Spectacular Now filminde beraber rol aldığı Shailene Woodley ve genç oyuncu Saiorse Ronan.

Genç yaçta Oscar Ödülü'nü kazanan Brie'nin kariyerinin yükselmeye devam edeceğinden eminiz. Bol şans Brie!

Gelişmelerden haberdar olun!

ok

Kullanım şartlarını ve koşullarını okudum.