Gece makyajında parlak bakışlara şans verGece makyajı denilince akla tabii ki hemen, gecenin karanlığında parlayan makyaj stilleri geliyor. Son dönemde Moda Haftaları’nda da sık sık kullanılmaya başlanan parlak göz makyajı gözleri aydınlatmakla kalmıyor, aynı zamanda daha belirgin olmasını da sağlıyor.

 

Peki, parlak göz makyajı nasıl yapılır? Cevabını yazımızın devamında bulabilirsin!

 

1.Sade ve ışıltılı

 

 

Yeni yıl da yaklaştığını göre artık göz makyajımıza ışıltılar katmanın zamanı geldi demektir! Bu ışıltılı görünümü, simli bir göz farını dudak parlatıcısıyla karıştırarak elde edebilirsin. Ardından bu karışımı göz kapaklarına, kaş kemiğine doğru uygula. Simli fardan birazcık daha uygula ve maskara ile tamamla. İşte bu kadar!

 

2.Dumanlı, ışıltılı gözler

 

 

Biraz daha asi ve yoğun bir görünüm istersen dumanlı ve parlak göz makyajını deneyebilirsin. Bu görünüm için de siyah göz farını göz kapaklarına uygulayıp dudak parlatıcısını bir kat uygula. Eğer siyah sana çok fazla yoğun bir görünüm gibi geliyorsa, füme ve gri gibi tonları da kullanabilirsin.

 

3.Pastel ışıltılar

 

 

Daha yumuşak ve feminen bir görünüm için pastel tonlarında, parlak bir göz makyajı da deneyebilirsin. Göz kapaklarına istediğin tonda pastel tonu uyguladıktan sonra dudak parlatıcısını uygula. Biraz daha aydınlık bir görünüm için, aydınlatıcını göz pınarlarına uygulamayı ise sakın unutma!

 

4.Toprak tonları

 

Kardashian ailesinin en genç üyesi Kylie Jenner da parlak göz makyajını kullanmayı çok seviyor! Sen de onun gibi toprak tonlarındaki göz makyajının üzerine dudak parlatıcını uygulayarak benzer bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle mat rujlarla bu makyajın harika göründüğünü de söylemeden edemeyeceğim!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige