Göz makyajında profesyonelleşmek isteyenleri buraya alalım!Makyaj yaparken en zorlandığımız kısımlardan biri göz makyajı olsa gerek! Birsürü tarzda ve renkleri kullanarak yapabileceğimiz göz makyajı, her seferinde bizleri en heyecanlandıran kısımlardan biri. Ekranlarda, dergilerde gördüğün ünlülerin farklı ve profesyonel makyajlarını sen de uygulamak ister misin? 'Ben yapamam ki' demeden önce yazımızı okumanı tavsiye ediyoruz.

Barbara Palvin

 

Ünlü yıldızın turuncu tonlarındaki göz makyajını, açık tenkli kadınlar mutlaka denemeliler. Kış aylarında bize yaz esintilerini getiren bu rengi, nude tonlarla kombinleyebilirsin. Barbara Palvin'in göz makyajı için turuncu farını göz kapağının tamanına uygula.Geniş bir çerçevede sürdüğün farını kaşlarına kadar korkmadan getirebilirsin. Kaşlarının altına da açık sedef tonlarındaki farını sürerek göz çevreni daha aydınlık göstermelisin.

Göz altına gelince, ince uçlu fırçan ile turuncu farını göz altına da bir sıra geçerek bütünlük sağlayabilirsin.

Alessandra Ambrosio

 

Ünlü model Alessandra, lacivert-mavi tonlarındaki dumanlı göz makyajı ile oldukça çekici görünüyor. Lacivert dumanlı göz makyajı, son zamanların en popüler makyaj stillerinden. Sen de bu görünüm için lacivert farını kirpik dibinden kuyruk bölümüne kadar kalın bir çizgi halinde sür. Kuyruk kısmını da yukarı doğru uzat. Kuyruk kısmından endişe duyuyorsan sana bir sır verebiliriz. Göz kenarına cetvel veya kalem koyarak, göz makyajının kuyruk kısmını daha düzgün yapabilirsin.

Karlie Kloss

 

Karlie Kloss gibi göz kapakların düşükse, farını göz altına sürmeni tavsiye ediyoruz. Böylece gözlerin daha açık ve iri görünecektir. Bu görünüm için farını göz altına kalın bir çizgi şeklinde uygulaman yeterli olacaktır.

Kylie Jenner

 

Kylie Jenner, toprak rengi göz makyajı ile oldukça elegan ve sade görünüyor. Sen de gözlerini daha vurgulu göstermek için, farının kuyruk kısımlarını daha koyu, göz kapaklarını ise daha açık renk far tercih etmelisin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris Color Riche Quad Göz Farı E4 Absolute Taupe

Loreal Paris Göz Farı Color Riche Mono 405 The Big Blue

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

LOréal Paris Mascara False Lash Superstar

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Loreal Paris Color Riche Quad Göz Farı E4 Absolute Taupe

Loreal Paris Göz Farı Color Riche Mono 405 The Big Blue

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

LOréal Paris Mascara False Lash Superstar