Hızlı makyajda bilmen gereken olmazsa olmaz 10 kural

İşe veya okula ya da arkadaşlarınla buluşmaya giderken hazırlanmak için sadece birkaç dakikan mı var? Çabucak hazırlanabilmen ve tabii ki mükemmel görünebilmen için bazı minik ipuçlarımız var! Bizim de deneyip, onayladığımız bu makyaj tekniklerine hemen göz atmaya ne dersin?

 


1. Malzemelerini hazırda tut

 

Hızlı makyaj

 

Sabah erkenden hazırlanman gerektiği 1 gece önceden belliyse, gece yatmadan sabah kullanacağın makyaj malzemelerini hazırlayıp, makyajını yapacağın yere dizebilirsin. Böylece saatlerce makyaj çantanı karıştırmakla uğraşmazsın.

 

2.Pratik bronzluk

via GIPHY

Tam bir bronz tanrıça gibi görünmek için saatlerce kontur tekniği uygulamana gerek yok! Bronz tonda, sıvı formda bir aydınlatıcıyı ya da bronzlaştırıcı pudranı elmacık kemiklerine uygulayarak da bu görünümü elde edebilirsin. Aydınlatıcılar hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsin.

 

 

3. Hızlı dumanlı gözler

via GIPHY

Dumanlı göz makyajını oluşturmanın zahmetli olduğunu mu düşünüyorsun? Bizce çok pratik! Uzun uzun göz farlarıyla, far fırçalarıyla oyalanmadan, sadece bir göz kalemi ile buğulu gözler oluşturabilirsin. Siyah göz kalemini tüm kirpik diplerine uygulayıp parmak uçlarınla hafifçe gözünün dış kısımlarına doğru dağıt. İşte 1 dakikada dumanlı gözler!

 

4.Pürüzsüz bir ten

via GIPHY

Sivilce, leke, kızarıklık gibi cilt kusurlarını gizlemek için sarı alt tonlu bir kapatıcıyı kullanabilirsin. Kapatıcıyı bu bölgelerin üzerine nokta nokta uygulayıp parmak ucunla dağıtabilirsin.

 

5.Hızlı elma yanaklar

via GIPHY

Sabah uyandığında cildinin çok soluk olduğunu düşünüyorsan, YSL Kiss & Blush gibi hem dudaklarına hem de yanaklarına uygulayabileceğin bir ürünü kullanabilirsin. Bu ürünü elmacık kemiklerine uygulayıp elinle nazikçe harmanlayarak uygulayabilirsin.

 

6.Sahte ışıltı

via GIPHY

Özellikle yaz aylarında cildinin güneş ışığını kusursuz şekilde yansıtmasını istersen fondötenini uygulamadan önce az miktarda sıvı ya da jel formdaki aydınlatıcıyla karıştırarak yüzüne uygulayabilirsin. Ancak disko topu gibi ışıldamamak için aydınlatıcıyı fazla kaçırmamaya dikkat etmelisin.

 

7.Gözlerini hazırla

via GIPHY

Sabah sabah göz farını sabitlemekle uğraşmamak için öncesinde göz kapaklarına far bazı uygulayabilirsin.

 

8.Canlı gözler

 

Hızlı makyaj

 

Gözlerinin anında daha aydınlık ve canlı görünebilmesi için, ten renginde bir göz kalemini kirpik diplerine uygulayabilirsin. Özellikle yorgun olduğunda ve uykudan uyandığında bu ipucu işine çok yarayacaktır!

 

9.Ruj seçimi

via GIPHY

Hazırlanma hızını düşürmemek için biraz özen gerektiren koyu renk rujlar yerine, açık tonda, kremsi formda rujları ya da dudak parlatıcılarını kullanmanı öneririz.

 

10.Kaşlarını unutma

via GIPHY

Kaşlarımız yüzümüzün ifadesini tamamen değiştirdiği ve bakışlarımıza derinlik kattığı için makyajında da asla es geçmemelisin. Seyrek kaşları pratik şekilde dolgun göstermek için kaşlarını taradıktan sonra kaş kaleminle boş kısımları doldurarak anında daha gür görünen kaşlara sahip olabilirsin. Daha gür kaşlar elde etmenin yolları için de buraya tıklayabilirsin!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Colossal Kajal 2 Extra Black

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

NYX Micro Brow Pencil Kaş Kalemi

Yves Saint Laurent Kiss Blush Allık

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Colossal Kajal 2 Extra Black

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

NYX Micro Brow Pencil Kaş Kalemi

Yves Saint Laurent Kiss Blush Allık