İkonik kedi gözler: 3 adımda Sophia Loren makyajıGeçtiğimiz günlerde 80. yaşını kutlayan yıldız oyuncu Sophia Loren, iri gözlerine uyguladığı kedi gözü makyajıyla eskimeyen bir moda ikonu. İtalyan yıldızın vazgeçemediği, şu sıralarda tekrar moda olan kedi gözü akımı, bir anda tüm havayı değiştirebilecek bir güce sahip. Senin de bu gücün farkında olduğunu bilerek, bu ikonik makyajı 3 kolay adımda anlattık.

Sıra sende

Sophia Loren'in hafızalardan silinmeyen kedi gözlerini elde etmek sandığından daha kolay!

Birinci adım:

Öncelikle, eyelinerın daha kalıcı olması ve göz kapaklarına daha rahat sürülebilmesi için, göz kapaklarına bir kat primer uygula.

İkinci adım:

Kalem formundaki ince uçlu eyelinerlar rahat bir uygulama sağlayacaktır. Öncelikle kuyruğu çiz. Kuyruğun başlayacağı nokta, alt kirpiklerinin bitiş noktası olmalı. Kuyruğu yukarı doğru uzattıktan sonra, eyelinerı çok ince bir çizgi halinde alt kirpik diplerine çek. Maksimum inceliği elde etmek için, kalem formundaki eyelinerı dik açıyla tutmalısın. Bu sayede fırçanın en ince kısmıyla uygulama yapabilirsin. Veya dilersen, eyelinerı kirpik diplerine noktalar halinde uygulayarak, sonrasında bu noktaları birleştirebilirsin. Artık üst kısma geçebilirsin. Aşağıyı doğru bakıp kaşlarını hafifçe kaldırarak, eyelinerı göz pınarlarına en yakın noktadan çekmeye başla. Çizgiyi, önceden çekmiş olduğun kuyrukla birleştir. Çekmiş olduğun çizgiye, ortaya doğru kalınlaşacak bir kat daha ekle.

Üçüncü adım:

Sophia'nın kedi gözlerini elde etmiş olmalısın!

Acil yardım: Eğer makyajın istediğin gibi olmadıysa, buraya tıklayarak hatalı eyelinerı düzeltme yöntemlerine göz atabilirsin.

Çekici bakışlarını tamamlamak için kirpiklerini kıvırarak, bol miktarda maskara uygula ve göz kamaştırmaya hazır ol!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black