İlham dosyası: Son yılların en güçlü 10 kadınıEvet bir klişe olacak ama Kadınlar Günü'nü sadece 8 Mart'ta değil, kadın olduğumuzu hissettiğimiz her an kutlamalıyız. Bazen kendimize aldığımız mis kokulu çiçekler, bazen bir makyaj malzemesi ile kendimizi özel hissetmeliyiz. Çünkü kadın olmak, kendine güvenmek, her koşulda ve şartta güzel olduğunu bilmek ve buna inanmaktır. Marilyn Monroe'nun gibi 'Kusurlar güzelliktir delilik ise zekilik ve tamamen saçma biri olmak tamamen sıkıcı biri olmaktan daha iyidir.'

8 Mart Kadınlar Günü'nde sadece 'güzel' olduğu için değil, bizlerin hayatına ilham olacak başarılı kadınları belirledik. Sen de aşağıdaki ünlülerin hayatından ilham alıp, onların hayatlarından kendine dersler çıkarabilirsin.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, çalışkanlığın ve üretkenliğin en önemli isimlerindendir. Latin şarkıcı, 13 yaşından beri hem dans hem de müzik üzerine aldığı dersler sayesinde yerini kimselere kaptırmadı. Milyonlarca genç kıza örnek olan şarkıcı, sanat dünyasının en büyük hümanist ve hayvansever isimlerinin başında geliyor.

Penelope Cruz

İspanyol ateşi Penelope Cruz, çizgisini hiç bozmadan başarılı oyunculuk kariyerine devam ediyor. Özellikle hasta çocuklar, AIDS konularında oldukça hassas olan Penelope, 3. Dünya ülkelerine de sık sık ziyaret edip, bağışta bulunuyor.

Taylor Swift

Instagram'da en çok takipçisi olan hespaların başında gelen Taylor Swift, Grammy Ödülleri Gecesi'nde yaptığı konuşma ile herkesden büyük alkış aldı. Taylor konuşmaşında "Tüm genç kızlara sesleniyorum. Sizin başarınızı engellemek ve kendilerine mal etmek insanlar daima olacak. Ama işinize odaklanırsanız ulaştığınız noktaya vardığınızda bunda payı olanların sadece siz ve sizi seven insanlar olduğunu göreceksiniz" ifadelerine yer verdi.

Blake Lively

Duru güzelliği ile bizleri büyüleyen Blake Lively, son yılların en stil sahibi kadınlarından. Sadece kıyafetleri, saçı ve makyajı ile değil yaşam stili ve aile hayatıyla da örnek gösterilen Blake Lively, bizlerin de en büyük ilham kaynaklarından.

Cansu Dere

Türk oyuncuların arasında ilk akla gelen güzelliği ve güçlü kişiliği ile Cansu Dere oluyor. Cannes Film Festivali'nde bizi gururlandıran Cansu Dere, hayvanseverliği ve çalışkanlığı ile örnek alınması gereken ünlülerin başında geliyor.

When he hates to pose !

Cansu Dere (@cansudere) tarafndan paylalan bir fotoraf ()

Cara Delevingne

Yıllardır bilinen model kurallarını yıkan geçen Cara Delevingne hem özel hayatı hem de podyumlardaki başarısı ile güçlü kadın denilince akla gelen en yeni isimlerden.

Angelina Jolie

Yardımsever denilince akla ilk gelen isim kuşkusuz, Angelina Jolie'dir. Ünlü oyuncu Kamboçyo'da çektiği film ile bilinçli olarak yardım çalışmalarına başladı. O günden beri yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden Jolie'ye Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi unvanı verildi.

Anna Wintour

Güneş gözlükleri, efsanevi bob saçları ve ciddi duruşu ile akıllara kazınan Anna Wintour, moda dünyasının en güçlü isimlerinden. Trendleri önceden bilen hatta bazılarına göre trendleri belirleyen kadın Anna Wintour, seni de ilk bakışta korkutmuyor mu?

Jessica Alba

Karizması ve hayat enerjisi ile bu listeye girmeye hak eden Jessica Alba, yardım işleri ile yakından ilgileniyor.

Gelişmelerden haberdar olun!

ok

Kullanım şartlarını ve koşullarını okudum.