Kadınlar Günü'nde seyredebileceğin 7 harika film!Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Aslında bugün, hem kadın olmaktan gurur duyan kadınların hem de bir kadını tanıdığı için gurur duyan erkeklerin kutladığı bir gün. İşte böyle bir günde, biz kadınların en sevdiği aktivitelerden biri olan, romantik bir film izlemeyi tercih edersen, bugüne özel hazırladığımız listeden bir film seçebilirsin!

Bridget Jones'un Günlüğü

Ünlü aktris Renée Zellweger'in başrolünde olduğu, 2001 yapımı Bridget Jones'un Günlüğü'nde, otuzlarının başında ve bekar olan Bridget Jones yeni yılla beraber hayatındaki şeyleri yoluna koymaya karar verir. Patronu ile flört etmeye başlayan Bridget, onun tam bir ''playboy'' olduğunu fark eder. Kendine yeni bir iş bulur ve Noel'de tanıştığı Mark Darcy'e karşı hisler besler. Bir süre sonra Bridget kendini iki erkek arasında bulur.

Ye, Dua Et, Sev

2010 yapımı, Ye, Dua Et, Sev filminde başrolde Julia Roberts rol alıyor. Yazar Elizabeth eşinden boşandıktan sonra üç bölümden oluşan bir yolculuğa çıkar. Yemek, dua etmek ve sevmekten oluşan bu üç bölüm de ilk durağı Roma, ikinci durağı Hindistan ve üçüncü durağı ise Bali olur.

Not: Seni Seviyorum

Başrollerini Hillary Swank ve Gerard Butler'ın paylaştığı filmde, Holly Kennedy ve eşi Gery mutlu bir evlilik sürerken Holly, eşini kaybeder. Gery, ölmeden önce eşine farklı zamanlarda ulaşacak mektuplar hazırlamıştır. Bu mektuplar Holly için artık bir yol göstericidir.

Sex and the City

Dizinin devamı niteliğindeki 2008 yapımı filmde en yakın 4 arkadaştan Carrie Bradshaw, sonunda Mr. Big'le evleniyordur, Charlotte York artık hamiledir, Samantha Jones sevgilisinden ayrılmak üzeredir ve Miranda'nın eşi ondan boşanmak istemektedir.

Yukarıdaki filmler artık klasikleşen ama her zaman tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağımız türde filmler. Eğer bu filmleri çoktan izlediysen farklı film önerilerimiz de var:

Ölümsüz Aşk

Başrolünde Blake Lively'nin olduğu filmde, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanamayan ve hep 29 yaşında kalan Adaline Bowman, yıllar boyunca kimliğini değiştirerek dünyanın değişimine tanık olur. Bu yalnızlığı ise Ellis Jones ile tanışana kadar sürer.

Joy

Başrolünde Jennifer Lawrence'ın olduğu Joy filminde, Joy, küçüklüğünden beri yeni icatlar üretme peşinde bir kızdır. Boşandığı eşi, sorunlu annesi, iki küçük çocuğu ve belalı babasıyla hayatını sürdürmeye çalışır. Ancak bir gün hayallerinin bir noktasından tutmak için yeniden kolları sıvar...

Demir Leydi

Meryl Streep'e En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazandıran, 20. Yüzyılın en uzun süre görevde kalan İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher'ı canlandırdığı bu filmde, sınıf ve cinsiyet engellerini çökerten bir kadın olarak Margaret Thatcher'ı ve o dönemde yaşananlar anlatılıyor.

Gelişmelerden haberdar olun!

ok

Kullanım şartlarını ve koşullarını okudum.