Kandırıldın!: Sık yapılan 6 allık uygulama hatasıAllık olmadan bir makyaj tamamlanmış sayılmaz! Doğru uygulandığında allıklar cildine sağlıklı bir renk verirler ve yorgun cilt görünümünü anında canlandırırlar. Ancak hepimiz farkında olmadan, allık uygularken bazı hatalar yapıyoruz. Bakalım bu hatalar nelermiş?

 

1.Fazla simli allık

Sedefli ve simli allıkları uygulaması cildine ışıltı katması için ideal ancak fazla uyguladığında aşırı parlak bir görünüm oluşabilir. Hatta cilt tonunun daha gri ya da daha altın tonunda görünmesine neden olabilir. Bu nedenle simli allıkları elmacık kemiklerine yumuşak bir makyaj fırçasıyla, hafifçe uygulamanı öneririz.

 

2.Çok açık veya çok koyu tonda allık

Allığının mutlaka ten rengine uygun tonda olması gerekir. Açık ten rengine aşırı uygulanmış bir bronz allık ya da koyu ten rengine aşırı uygulanmış açık renkte allık kesinlikle hoş görünmez.

 

3.Yeterince dağıtmamak

Allığını fırçayla uygularken yeterince dağıtmazsan yüzünde çizgilenmelere neden olabilir. O nedenle allığını birkaç darbe uygulayarak sürmen daha doğru olur.

 

4.Gri veya koyu kahve tonlardan uzak dur

Koyu kahve ve gri alt tona sahip allıklar yüzünün kirli görünmesine neden olabilir. Bu yüzden pembe, bakır ve şeftali tonlarından başka tonlar kullanmamalısın.

 

5.Mavi ve mor tonları

Mavi ve mor alt tona sahip allıklar da tenine sanki morarmış gibi bir hava verir ki bu bizim hiç istediğimiz bir görünüm değil!

 

6.Fazla renk

Yüzün solgun göründüğü için çok fazla allık uyguladıysan, şimdi de boya küpüne düşmüş gibi görünebilirsin! Bu nedenle allık fırçanı allığa batırdıktan sonra birkaç kez üzerine üfleyip fazla tozu üzerinden alman gerekir. 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Allık - Master Heat Affinitone Blush 25 Warm Copper

Urban Decay Naked Flushed Çift Taraflı Allık Fırçası

Nyx Aydınlatıcı

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Allık - Master Heat Affinitone Blush 25 Warm Copper

Urban Decay Naked Flushed Çift Taraflı Allık Fırçası

Nyx Aydınlatıcı