Kedi gözler: 5 adımda Alexa Chung makyajıAlexa Chung geçtiğimiz günlerde kitabı It'in imza günü için bulunduğu Londra'da seksi güzellik stili ile merceğimize takıldı. Pürüzsüz teni, kusursuz çekilmiş eyelinerı, dalgalı saçları ve dağınık kakülleri ile Alexa'nın stili bizi 60lara sürükledi. Kuyruklu eyelinerlar sezonun en trend göz makyaj stillerinden, Alexa'nın belli belirsiz uygulama şekline ise bayıldık! Alexa'nın göz makyajını deneyimlemek istersen, seni aşağıda kolay bir rehber bekliyor.

Birinci adım

Kusursuz bir eyeliner uygulaması için, doğru ürünlerle başlamalısın. Alexa'nınki gibi bir göz makyajı için likit veya jel eyeliner doğru tercih olacak. Başlamak için, göz kapaklarına primer uygula. Eğer far kullanmayı düşünüyorsan, farını eyelinerdan önce sürmelisin.

İkinci adım

Eğer jel eyeliner kullanacaksan, eyeliner fırçanı nazikçe jele batır. Fırçanın üzerinde çok fazla jel varsa eyeliner çizgin dağılacak. Likit eyelinerda ne kadar ürün uyguladığını kontrol etmek kolay, ancak ürün çabuk kuruduğundan hızlı olman gerekecek.

Üçüncü adım

Gözlerinin iç köşesinden başlayarak, eyeliner fırçanı nazikçe üst kirpik çizginin üzerine doğru devam ettir. Çizdiğin çizgi kirpiklerine olabildiğince yakın olsun. Gözlerinin dış köşelerine doğru yaklaşırken, fırçana biraz daha baskı uygulayarak çizdiğin çizgiyi kalınlaştır.

Dördüncü adım

Sıra kuyruk kısmına geldi. Gözlerinin dış köşelerine geldiğinde fırçanı yavaşça şakalarına doğru kaydır. Kısa bir kuyrukla başla ve uzatmak istersen üzerinden rötuşla.

Beşinci adım

İki gözün eşit mi diye kontrol et. Eğer değilse, bir kulak çubuğu ile kusurları düzelt. İki kat maskara ile göz makyajın hazır.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black