Kırmızı cilalı tırnak cazibesi

Trendler her sezon yön değiştirirken klasikler yerini hiçbir moda akımına bırakmıyor. Kırmızı ruj, kedi gözü makyajı ve tabii kırmızı tırnaklar... Kült güzellik stilleri, ne zaman ihtiyacımız olsa kurtarıcımız olmaya devam ediyor. Ünlüler de stil tercihleriyle bizi doğruluyorlar. Kırmızı ojesinden vazgeçemeyen o kadar çok yıldız var ki!

Hangi ton hangi durumda kullanılmalı?

 

Photo Credit: Instagram

Oje renkleri söz konusu olduğunda kırmızı ojenin kalbimizdeki yerinin ayrı olduğunu söylemekte fayda var. Senin de makyaj masanda kırmızının birbirinden farklı tonlarında onlarca oje olduğuna eminiz. Peki hangi tonu ne zaman kullanman gerek dersin? 

Bize kalırsa ofis ortamı için bordoya kaçan koyu kırmızı tonları ideal. Günlük kullanımda ise tercihimiz daha parlak, daha canlı kırmızılardan yana. Gece davetlerinde ise ikisinin arasında bir kırmızı tonu bizim tercihimiz olacaktır. Daha tarz sahibi bir manikür tercih edeceksen kırmızı ojeni altın tonlarındaki bir oje ile kombinlemeyi dene. 

Kırmızı manikürü tamamlayan tırnak stilleri

 

Une photo publiée par MAKYAJCOM (@makyajcom) le

 

Sıra tırnaklarını törpülemeye geldiyse, tırnaklarının stiline de ojenin tonuna göre karar ver. Sivri tırnaklar canlı kırmızıyla oldukça feminen bir uyum yakalayacak. Koyu kırmızı ve küt törpülenmiş tırnaklarsa son derece şık bir ikili olacak. Son olarak klasik kırmızının kısa oval tırnaklarla uyumunu kimse inkar edemeyecek! Senin için Pinterest'i birazcık karıştırdık (tamam tamam, altını üstüne getirdik) ve harika kırmızı oje fikirleri bulduk.

Kısa ve şık

 

 

Sivri ve gösterişli

 

 

Çizgilerin kırmızıyla uyumu

 

 

Geometrik detaylar

 

 

Koyu kırmızının büyüsü

 

 

Sen tercihini hangisinden yana kullanacaksın? 

Bonus: Kırmızı oje nasıl sürülür?

 

 

Artık tırnaklarınla trendleri fethetmeye hazırsın! 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Oje Color Show 341

Maybelline Oje Color Show 110

Maybelline New York Color Show Oje 15 Candy Apple

Nyx Girls Oje Sandals

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Oje Color Show 341

Maybelline Oje Color Show 110

Maybelline New York Color Show Oje 15 Candy Apple

Nyx Girls Oje Sandals