Kısa saçlı kadınlara özel makyaj ipuçları!Kısa saç kesimi trendy ve çekici olduğu kadar zamansız da bir saç kesimidir. Birkaç sezondur ünlü markaların defilelerinde de sık sık kısa saçlı modeller gözümüze çarpıyor. Sen de bu trende uyup saçlarını kısa kestirdiysen ya da kestirmeyi düşünüyorsan, bu cool görünümünü tamamlayacak bir makyaj stiline ihtiyacın var. İşte bu makyajı da bizim önerilerimizle yapabilirsin!

1.İpucu: Belirgin kaşlar

 

 

Yüz hatlarını belirgin kılmak için düzgün şekillendirilmiş kaşlardan daha iyi bir yol olmazdı herhalde! Kaşlarını düzgünce şekillendirdikten sonra seyrek kısımları kaş kaleminle doldurup, kaş fırçasıyla nazikçe tara.

 

2.İpucu: Yoğun kirpikler

 

Kısa saçlarınla feminenliğini ön plana çıkartmak istersen yoğun ve hacimli kirpik görünümünü deneyebilirsin. Çekici bir görünüm için üst kirpiklerine uyguladığın gibi alt kirpiklerine de maskara uygulamanı öneririz.

3.İpucu: Pürüzsüz cilt görünümü

 

 

Kusursuz bir cilt görünümüyle doğal güzelliğini vurgulayabilirsin. Bu sezonun yükselişteki trendlerinden ışıltılı ten makyajı bizce ideal! İlk önce BB kremle cilt kusurlarını gizleyip, ardından yüzünün yüksek noktalarına (elmacık kemiklerine, alnının tepe noktalarına, dudak kıvrımına, çenene) aydınlatıcı uygulayabilirsin.

4.İpucu: Parlak dudaklar

 

 

Dudaklarında çekici bir dokunuş bırakmak için dudak parlatıcılarından yararlanabilirsin. Şeffaf ya da nude tonda bir dudak parlatıcısını deneyebilirsin.

5.İpucu: Dumanlı gözler

 

 

Koyu tonda, dumanlı göz makyajıyla dikkat çekmemen imkansız! Gözlerini muhteşem şekilde belirginleştirecek dumanlı göz makyajını oluşturmak için buraya tıklayabilirsin!

 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

Lancôme Grandiôse Extrême Maskara

NYX Micro Brow Pencil Kaş Kalemi

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Nyx Born To Glow Liquid Illuminator

Lancôme Grandiôse Extrême Maskara

NYX Micro Brow Pencil Kaş Kalemi