Lame ve kırmızı aşkına: Sienna Miller'ın AmfAR gala stiliL'Oréal Paris sponsorluğunda düzenlenen 68. Cannes Film Festivali'nin sonu yaklaşırken, HIV'ye karşı sinema misyonuyla öne çıkan AmfAR'ın gala gecesi 21 Mayıs'ta gerçekleşti. Galaya katılan ünlüler görünümleriyle ilham vermeye devam ederken, ünlü oyuncu Sienna Miller, en beğendiğimiz ünlüler arasına girdi. Sarışın güzel, lame elbisesini tamamladığı makyajıyla çok çekici görünüyor! Stil ve makyaj ipuçlarına göz atmaya ne dersin?

Lame ve kırmızı uyumu

68. Cannes Film Festivali'nde jüri üyelerinden biri olan Sienna Miller, mat kırmızı ruj makyajıyla sarı saçlarının ve lame elbisesinin hakkını vermiş.

Birinci adım:

Ten makyajını kusursuz kılmak için, öncelikle aydınlatıcı bazı uygula. Sonrasında konturlama işlemi için biri kendi ten renginde, diğeri bir ya da iki ton koyu olmak üzere, iki adet fondötene ihtiyacın olacak. Ten renginde olanı tüm cildine yuvarlak ve büyük bir fırça yardımıyla uygula. Teninden koyu olanı ise, alnındaki saç çizginin biraz aşağısına, burun kemiğinin yanlarına ve elmacık kemiklerinin çıkıntı yaptığı kısmın hemen altına çizgiler halinde uygula ve temiz bir fırçayla iki rengin iyice karışmasını sağla. Tüm bu renk eşitleme işlemi sırasında sabırlı olmaya özen göster ki ten makyajın kusursuz olsun. Transparan pudrayla son dokunuşunu yaparak makyajını tamamla.

İkinci adım:

Göz kapaklarına primer uyguladıktan sonra, nude tonlarda bir far sür. Üst kirpik diplerinin iç kısımlarına siyah kalem çektikten sonra iki kat hacimlendirici maskara uygula. Dilersen alt kirpik diplerine eğik açılı fırçayla açık kahverengi far uygulayarak göz şeklini belirginleştirebilirsin.

Üçüncü adım:

Son adım olan dudaklara geldiğimizde, kusursuz bir görünüm için mutlaka kırmızı rujunu fırça yardımıyla uygulamanı öneririz. Ruj öncesinde dudaklarını diş fırçasıyla nazikçe fırçalayarak ölü derilerden arındırmayı da düşünebilirsin. Son olarak kırmızı/nar çiçeği renginde bir dudak kalemiyle dudaklarına çerçeve çizip içini doldur ve ruju uygulamaya koyul.

Editör önerisi: Ruj öncesi dudaklarına ince bir kat fondöten sürersen rujun belirgin olacaktır.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

Superliner Mat-matic 01 Ultra Black

Loreal Paris False Lash Butterfly Intenza Maskara Siyah

L'Oreal Paris Color Riche Pure Reds Ruj Blake's Pure Red CP15

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

Superliner Mat-matic 01 Ultra Black

Loreal Paris False Lash Butterfly Intenza Maskara Siyah

L'Oreal Paris Color Riche Pure Reds Ruj Blake's Pure Red CP15