Leyla Lydia Tuğutlu'nun Instagram'ından öğrendiğimiz 5 güzellik ipucu2008 yılının Türkiye Güzeli seçilen Leyla Lydia Tuğutlu, modellik ve oyunculuk kariyerine başarı ile devam ediyor. Her hafta bizleri güzelliği ile ekranlara kitleyen başarılı oyuncuya yakından bakmaya ne dersin? Şimdi Leyla Lydia Tuğutlu'nun Instagram hesabını yakından inceliyoruz ve güzellik sırlarını keşfediyoruz! Sen de bu sırlarını makyajına yansıtabilirsin. 

Doğal görünüm

 

 

Leyla'nın Instagram hesabına baktığımızda ilk dikkatimizi çeken doğallığı oldu. Makyaj yaptığında dahi doğal görünümünden ödün vermeyen Leyla, bu stili ile oldukça genç ve enerjik görünüyor. Sen de makyaj yaparken dudaklarında veya gözlerinde nude renkleri tercih ederek daha genç görünebilirsin.

Kiraz dudaklar

 

leylalydiatugutlu (@leylalydia) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

Tam olarak kiraz renginde olan bu ruj rengine biz bayıldık! Eğer sen de kırmızı ruj tercihinde daha canlı ve dikkat çeken bir ton arıyorsan kiraz tonlarını deneyebilirsin. Günlük makyajında da rahatlıkla kullanabileceğin bu rengi kedi gözü makyajı ile tamamlayabilirsin. 

Kontür tekniği

 

 

Günlük hayatında ağır makyaj stillerinden uzak duran Leyla Lydia Tuğutlu, dergi çekimi için karşımıza belirgin elmacık kemikleri ile çıktı. Kontür tekniği ile yüz hatlarını belirginleştiren Leyla, bu haliyle çok feminen ve çekici görünüyor. Sen de bronzer veya koyu renk fondötenin ile yüz hatlarını ortaya çıkarabilirsin. 

Dumanlı göz makyajı

 

 

Ani çıkan bir davet için dumanlı göz makyajından daha iyi bir kurtarıcı olamaz! Sen de gözlerini ortaya çıkarmak için gri veya siyah farların ile dumanlı bir göz makyajı yapabilirsin. 

Editörün önerisi: Dumanlı göz makyajını sadece göz kapağına değil ince bir şerit halinde alt kirpik dibine de uygulamalısın.

Suya dayanıklı makyaj malzemeleri

 

 

Yaz tatili sezonu asla bitmez! Kışın dahi sıcak yerlere tatile kaçanlar yanlarına mutlaka suya dayanıklı makyaj malzemeleri almalılar. Deniz kenarında hacimli kirpiklerinle dikkat çekmek istiyorsan waterproof maskaranı çantandan çıkarmamalısın. Böylece sen de Leyla Lydia Tuğutlu gibi denizin ortasında bile nefes kesebilirsin!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Dream Pure BB Krem Medium-Deep

Yves Saint Laurent Mascara Vefc Waterproof 01

Yves Saint Laurent Les Sahariennes Bronzer Pudra

Maybelline New York Color Sensational Vivid Matte 35 Rebel Red

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Dream Pure BB Krem Medium-Deep

Yves Saint Laurent Mascara Vefc Waterproof 01

Yves Saint Laurent Les Sahariennes Bronzer Pudra

Maybelline New York Color Sensational Vivid Matte 35 Rebel Red