Lily Aldridge: Pratik ve göz alıcı günlük makyajının ipuçları!Victoria's Secret'ın esmer modeli Lily Aldridge gece ve gündüz farketmeksizin doğal makyajlara yönelerek doğal güzelliğini ön plana çıkarmayı tercih ediyor. Günlük makyajlar için bize ilham kaynağı olan Lily'nin makyajlarından esinlenmek için hazırladığımız makyaj rehberinden yardım alabilirsin!

Ten makyajı:

Doğal makyajın ipuçları ten makyajlarında saklıdır. Ten makyajının olabildiğince doğal olması çok önemli. Bunun için yapman gereken cilt bakım rutinine sadık kalarak, teninin makyajsızken bile kusursuz olmasını sağlamak. Cildini günde iki kere temizleyip, tonikleyip, nemlendirdiğinden emin ol.

Makyaja gelince! Ten renginle uyumlu fondötenini ya da BB kremini yanından ayırma. Noktalar halinde yüzüne uygula ve parmakların yardımıyla dağıt. Başta bir fındık büyüklüğünde BB krem uygulaman yeterli olacak. Eğer daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyarsan, uyguladığın BB krem miktarını arttırabilirsin.

Eğer ten makyajının kusursuzluğunu arttırmak istersen aydınlatıcı uygulamasına yönel. Aydınlatıcını kaşlarının altına, elmacık kemiklerinin üstüne ve dudaklarının üst kısmının tam ortasına uygula (böylece dudakların daha dolgun görünecek).

Son olarak şeftali veya pembe tonlarındaki allığını elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak ten makyajını tamamla.

Göz makyajı:

Göz makyajlarında abartıya kaçmadığı halde bakışlarını ustaca ön plana çıkarıyor Lily. Bunun için kirpiklerini siyah maskara ile vurgulaması yeterli oluyor. Bazense siyah göz kalemi ile gözlerini çerçeveleyerek tek bir dokunuşla sahneyi bakışlarına bırakıyor. Ondan ilham almak için ihtiyacın olan bir siyah göz kalemi, bir siyah maskara!

Dudaklar:

Dudaklarda ise sezonun trendi nude tonlara yönelen Lily, ya yalnızca dudak balmı ile nemlendirdiği ya da nude bir rujla renklendirdiği dudakları ile makyajını tamamlıyor. Ondan ilham almak için günlük makyajında dudak balmından yardım alabilirsin!

Lily Aldridge'den ilham alan günlük makyajını instagram hesabımız @Makyajcom'la paylaşmaya ne dersin?

BU GÖRÜNÜM İÇİN

URBAN DECAY NAKED LİP GLOSS

Urban Decay Naked Flushed Allık

URBAN DECAY NAKED SKİN LİKİT FONDÖTEN

Urban Decay Moondust Eyeshadow Space Cowboy

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

URBAN DECAY NAKED LİP GLOSS

Urban Decay Naked Flushed Allık

URBAN DECAY NAKED SKİN LİKİT FONDÖTEN

Urban Decay Moondust Eyeshadow Space Cowboy