Makyaj konusunda artık ustalaştığını anladığın o anlar!Makyajın hayatımızda önemli bir yer kapladığını inkar edemeyiz. Hepimizin bildiği ufak hileler, vazgeçemediği alışkanlıklar varken, artık bu işle ustalaştığını gösteren şeylerin ne olduğunu biliyor musun? Şimdi okumaya başla, içlerinden mutlaka sana uyanları bulacağına eminiz.

Bazların önemi

 

 

Doğru seçilmiş bir makyaj bazının önemini henüz keşfetmedin mi? Fondötenini sürmeden önce elin makyaj bazlarına gitmeye başladığında anla ki artık sen de bu konuda uzmansın!

Dumanlı göz makyajı

 

 

Kusursuz bir dumanlı göz makyajı yapmak için hepimiz ayna karşısında saatler harcadık. Gün gelip de çok ufak hareketlerle, saatleri harcamadan muhteşem bir dumanlı efekt yarattığında, sen de ustasın demektir.

Takma kirpik etkisi

 

 

Takma kiprik uygulamak, makyaja dair en zor şeylerden biri, değil mi? Tam yapışmayan, yamuk duran ve bir türlü bütünleşmeyen kirpik denemelerinden sonra, işte bir gün tek seferde takma kirpiği taktığında olay bitmiştir. Senden iyisi yok!

Doğru fondöten seçimi

 

 

Doğru fondöten ve renk seçimi önemli bir mesele. Hem cilt tipine hem de ten rengine tam uyan, o muhteşem fondöteni bulduğunda en önemli adımı atlamışsın demektir.

Kusursuz eyeliner

 

 

Eyeliner konusu, makyajın neredeyse en zor adımlarından biri. Bir gün gelip de o kusursuz kuyruğu çekmeyi başardığında anla ki sen bir ustasın!

Makyaj çantası noktası

 

 

Kaliteli ve güzel bir makyaj çantasına verdiğin paraya hiç acımadığın zaman geldiğinde, anla ki sen artık iflah olmaz bir makyaj tutkunusun!

Her şey organize olmalı

 

 

Ayrı bir makyaj masası, ışıklı bir ayna, kaliteli bir makyaj çantası...Bunların hepsi tamam ama makyaj masandaki en önemli eksiğin bir akrilik organizer olduğunu düşünüyorsan: evet sen ustalaşmışsın!

Bu işin de bir jargonu var!

 

 

Makyaj jargonunu anlamaya başladığın o an geldiyse, cevap belli: blend – kontür – strobing – cakey :)

Mükemmel karışım

 

 

Karıştırmanın ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar çok karıştırırsan o kadar mükemmel bir göz makyajı ortaya çıktığını fark ettiğinde, makyaj konusunda artık seninle kimse yarışamaz demektir!

On fleek!

 

 

Artık senin için aydınlatıcısız makyaj “makyaj” değilse ve en doğru yere sürüp de ışıltın göz kamaştırdığında tamam demektir!

Doğal görünümün çekiciliği

 

 

Hepimiz o meşhur “instagram” makyajlarını hayran hayran izledik, yoğun göz makyajlarının büyüsüne kapıldık ama iyi ve esaslı bir makyajın doğal ve abartısız olduğuna inandığın an artık tüm hevesleri bir kenara bırakıp ustalaşmışsındır demek!

 Makyaj da bir yatırım!

 

 

Makyaja ilk başladığında, hangi ürünün en doğru olduğundan çok emin değilken tercih ettiğin uygun fiyatlı markaların yerini, artık ne işe yaradığını çok iyi bildiğin ve “Verdiğim o kadar paraya değer!” dediğin ürünler aldığında, makyaj konusunda kimse senin eline su dökemez!

Dudak kaleminin farkı!

 

 

İster nude renkler olsun istersen de en koyu bordolar, bir ruju kusursuz sürmenin ve kalıcılığını arttırmanın yolunun dudak kalemlerinden geçtiğini bildiğinde, başkalarının tek yapacağı şey, makyajının mükemmel detaylarını alkışlamak olacak...

Hayat kurtaran ufak hileler

 

 

O kadar çok makyaj yapmış, yeni trendleri defalarca denemiş, yüzünün tüm hatlarını iyice ezberlemişsindir ki, hangi ufak hilenin sende inanılmaz değişiklikler yarattığını çok iyi bilirsin. İşte o an, bu konuda artık uzman olduğuna emin olabilirsin.

 Temiz bir cildin önemi

 

 

... ve tabii ki son olarak en önemli adıma geldik. İstersen yoğun bir makyaj yapmış ol, istersen sadece allık ve maskara kullanmış ol, gün sonunda makyajını çıkarmayı alışkanlık haline getirdiysen bu işin altına imzanı atabilirsin!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Palette Nu Es02

Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Palette Nu Es02

Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten