Makyajda aydınlanma çağı! Strobing nedir? Kontürden farkı ne?

Ünlü yıldızların kırmızı halıda ıslak gibi duran makyaj stilleri senin de dikkatini çekmiştir. Yıldızlar, elmacık kemiklerinin hemen üzerindeki bu parıltıyı strobing tekniğiyle elde ediliyor. Strobing tekniğinin ne olduğunu, neden tercih edildiğini, nasıl elde edildiğini, kontur uygulamasından farkını ve strobing için doğru ürün seçiminin nasıl yapılması gerektiğini yazının devamında anlattık. Kısacası, strobing tekniği hakkında bilmen gereken her şey burada!

Strobing de neyin nesi?

 

Kaynak: Pinterest

Yeni bir kontür tekniği olarak da bilinen strobing aslında, kontür uygulamasının tam tersi. Kontür de gölgeleme yöntemiyle maskelemek istediğin yüz hatlarını arka plana atıyordun. Strobing’le ise vurgulamak istediğin yüz hatlarını aydınlatarak ön plana çıkarıyorsun. Yani yüzünü kontür uygulamasında gölgelerle şekillendirirken, Strobing’de ışıklandırarak şekillendiriyorsun.

Nasıl yapılır?

 

Kaynak: Pinterest

Yalnızca strobing için aydınlatıcıdan başka bir şeye ihtiyacın yok. Aydınlatıcını, ışığın yüzde doğal olarak vurduğu noktalara; yani dudakların üstüne, kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğine ve çenene sürmelisin.  Böylece aydınlatıcın sayesinde, daha iri gözler, daha dolgun dudaklar, daha belirgin elmacık kemikleri ve daha kusursuz bir burun illüzyonu yaratacaksın.  

Doğru aydınlatıcı nasıl seçilir?

 

Kaynak: Pinterest

İtiraf edelim, ışıl ışıl aydınlatıcı tonlarını gördüğümüzde, hepsine sahip olmak istiyoruz. Ancak aslında aydınlatıcı seçerken ten rengini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Açık tenler için inci tonları, koyu tenler için altın tonları, buğday tenler için şampanya tonları tercih edilebilir. Mevsimden mevsime ten renginin değişiklik gösterdiği göz önünde bulundurulduğunda, NYX Strobe To Genius gibi birden fazla aydınlatıcı tonunu sunan akıllı bir palet seçmek doğru bir tercih olacaktır. Hangimiz yazın kavurucu sıcaklarında bronz birer tanrıça, kış soğuklarında karlar kraliçesine dönüşmüyoruz ki!

Evet, elleri görelim. Işıldamaya hazır mıyız?

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Nyx Strobe Of Genius Illuminating Palette

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Nyx Strobe Of Genius Illuminating Palette