Makyajınla olduğundan çok daha genç görün!Hepimiz daima genç görünen, canlı ve kusursuz bir cildin hayalini kurarız. Ancak yaşımız ilerledikçe bu hayalimiz yavaş yavaş suya düşmeye başlar! Aslında daima genç görünen bir cilt için illa ki estetik yaptırmak gerekmiyor. Bazı makyaj teknikleri ve hileleri sayesinde bulunduğumuz yaştan daha genç görünmemiz mümkün! Nasıl mı? Seni yazımızın devamına alalım!

 

1.Makyaj öncesi nemlendirmek

 

 

Bu adım tabii ki hepimizin bildiği bir adım ama kaçımız uyguluyoruz ki? Ancak bu adımı uygulamazdan makyajının geri kalanının bir anlamı ne yazık ki olmaz. Bu nedenle makyaja başlamadan önce yüzüne nemlendirici bir krem uygulamanı öneririz.

 

2.Sıvı kapatıcı kullan

 

 

Yaşımız ilerledikçe kapatıcıya daha çok ihtiyaç duysak da, bazı kapatıcılar yüz çizgilerimizin arasına girerek daha da belirgin olmalarını sağlıyorlar. Bu yüzden pudralar yerine sıvı formdaki kapatıcıları kullanmalısın. Hatta özel fırçası olan sıvı kapatıcılar sayesinde dilediğin her noktayı gizleyebilirsin.

 

3.Altın ışıltılar içeren fondötenleri kullan

 

 

Sakın yanlış anlama sim değil, altın ışıltılar içeren bir fondöten sayesinde cansız görünümden kurtulup, daha aydınlık ve sağlıklı bir görünüme kavuşursun.

 

4.Makyaj süngeri kullan

 

 

Hafifçe ıslattığın makyaj süngerinle fondötenini uyguladığında, ‘’cakey’’ dediğimiz o yapay, çizgilere dolan görünüm yerine daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

 

5.Pudra kullanma

 

 

Yüz çizgilerinin, kırışıklıklarının daha fazla ön plana çıkmasını istemiyorsan pudraları kullanmamanı öneririz. Ancak cildin yağlıysa ve pudra kullanmadan mat görünüm elde edemiyorsan en azından hafif formüllü, transparan pudralardan yararlanmanı öneririz.

 

6.Krem allıkları kullan

 

 

Şeftali tonlarındaki krem allıklar sayesinde cildine sağlıklı bir renk katabilirsin.

 

7.Aydınlatıcı kullan

 

 

Evet, simleri kullanmamanı söyledik ancak aydınlatıcıları pekâlâ kullanabilirsin! Ancak sadece elmacık kemiklerinin üzerine, dudak üstüne ve çene ucuna uygulamalısın. Çene ucuna uygulayarak gıdı sarkmasını önleyebilir, elmacık kemiklerine uygulayarak da daha kalkık ve çıkık elmacık kemikleri elde edebilirsin.

 

8.Daha az göz kalemi kullan

 

 

Lise yıllarında daha yaşlı görünebilmek için tüm gözünün etrafına siyah göz kalemi uyguladığın günler olduğu mu? İşte şimdi bu görünüm yerine göz kalemini daha hafif şekilde ve sadece üst kirpik diplerine, alt kirpik diplerinin de yarısına kadar uygulamanı öneririz.

 

9.Açık ruj renkleri

 

 

Tabii ki yeri geldiğinde kırmızılar, bordo rujlar da kullanmalı ama özellikle günlük makyajda nude renkleri, pembe ruj tonlarını kullanmalısın.

 

10.Açık renkte kaş kalemi kullan

 

Kaşlarının seyrek kısımlarını doldururken, doğal kaç renginden bir ton daha açık bir kalemi, 45 derecelik açıyla tutarak, kaşlarının çıkma yönüne doğru uygulamalısın. Bu şekilde kaşların daha doğal görünecektir.

 

Photo credit: Pinterest

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

L'Oréal Paris True Match

Nyx Soft Matte Lip Cream Abu Dhabi

L'Oréal Paris Brow Artist Maker 02 Dark Brun

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

L'Oréal Paris True Match

Nyx Soft Matte Lip Cream Abu Dhabi

L'Oréal Paris Brow Artist Maker 02 Dark Brun