Neslihan Atagül'den ilham aldık: Koyu retro makyaj rehberiFatih Harbiye dizisinin başrol oyuncusu Neslihan, katıldığı son etkinlikte normalde görmeye alıştığımızın aksine koyu bir makyajı tercih etti. Koyu makyajların bu kadar tutkunuyken, bu makyaj stilini derinlemesine incelemeden edemedik. İşin içine bir de kırmızı ruj girdi mi bizi kim tutabilir?

Femme fatale güzellik

Çocuksu yüzünde iddialı bir makyaj tercih etmek, yıldızın harika bir kontrast yakalamasını sağlamış! Sen de bizimle aynı fikirdeysen, bir an önce bu makyajı denemeye başlayalım diyoruz!

SIRA SENDE

Birinci adım

Uzun süre dayanıklı bir makyajın sırrı primer uygulamasında. Primer uygulamasını tamamladıktan sonra sıra ten rengine uygun fondöteni seçmeye geliyor! Tenine uygun fondöteni eline bir parça sık, iki elinle ovuştur ve dışa doğru nazik hareketlerle yüzüne uygula. Boynuna yaymayı da unutma. Daha sonra iri ve temiz bir makyaj fırçasıyla üzerinden geçerek doğal bir görünümü garantile.

İkinci adım

Sıra her makyajın sırrı olan aydınlatıcılarda! Neslihan gibi yalnızca gözaltlarına uygulaman bile makyajının bir anda aydınlanmasına yardımcı olacak.

Üçüncü adım

Neslihan'ın göz makyajının sırrı bizi 50'lere davet eden eyelinerı. Kalın bir uygulama için eyelinerını hafifçe bastırarak uygula ve üst kirpiklerine iki kat maskara sürerek göz makyajını tamamla.

Dördüncü adım

Yıldızın açık kahve tonlarındaki allığı doğal bir kontur etkisi yaratmasını sağlamış. Sen de allık fırçasından yardım alarak allığını elmacık kemiklerinin üzerine uygula.

Beşinci adım

Son olarak hayranı olduğumuz kırmızı ruj uygulamasıyla makyajı tamamlayacağız. Rujun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsan, rujunla aynı tondaki kalemini dudağına sürerek başla, iri görünen dudaklar için kalemi hafifçe dışa doğru dağıt ama bunu yaparken son derece dikkatli olmalısın! Kalem uygulamasından sonra sıra rujumuzda; nokta nokta vuruşlarla rujunu sürmen doğal bir etki için sana yardımcı olacak.

Koyu makyajımızı yüzümüzde, özgüvenimiz cebimizde; gecenin yıldızı olmaya çoktan hazırız!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Master Smoky Göz Kalemi Smoky Black

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Master Smoky Göz Kalemi Smoky Black