Okula dönüş zamanı: İlk gün hangi ünlünün makyajını yapacaksın?Yavaş yavaş yaz bitiyor ve okul heyecanı başlıyor. İster lise öğrencisi ol, ister üniversite ilk günler her zaman çok önemlidir. Bu sebeple, ilk gün hem saçına, hem kıyafetine hem de makyajına özen göstermelisin. Aman yanlış anlama! Çok makyaj yap demiyoruz, sadece sade ama etkili makyaj yapman gerekiyor. Bunun için en sevdiğin ünlülerin 5 makyajını senin için araştırdık ve okulun ilk günü uygulayabileceğin etkili makyaj tüyolarını senin için topladık. Peki, senin favorin hangisi?

Victoria Justice

Victoria'nın etkili makyajı için ihtiyacın olanlar sadece maskara ve nude ruj! Dolgun kirpikler için iki kat maskara yeterli olacaktır. Dudağına da nude rujunu sürdün mü Victoria Justice'ın etkili görünüme sahip olabilirsin.

Yara Shahidi

Yara Shadidi, parlak cildi ile dikkatleri çekiyor. Sen de okulda herkesi ışıl ışıl cildinle etkilemek istiyorsan, BB krem mucizesinden yararlanabilirisin. BB krem cildindeki izleri kapatıp, pürüzsüz cilt görünümü sağlar. Daha sonra da elmacık kemiklerinin üzerine ışıltılı highlither ile küçük dokunuşlar yapabbilirsin. İşte Yara'nın parlak cildi için yapman gerekenler bu kadar!

Dove Cameron

Eğer ışıltılı makyajdan hoşlanmıyorsan, Dove Cameron'un mat makyajından ilham almalısın. Dove'un mat makyajı için cildine BB kremi uyguladıktan sonra, bir kat transpara pudra uygulamalısın. Böylece gün boyu mat cildinle okulun tadını çıkarabilirsin. Bu görünümü hafif maskara ve açık pembe rujunla tamamlayabilirsin.

Maia Mitchell

Sana da sonbaharın hüznü çöktü mü? Yazın bitişi sonbaharın gelişi ile kendini soluk ve cansız hissediyorsan merak etme! Ufak bir makyaj hilesiyle yazın enerjisini cildine taşımayabilirsin. Maia'nın görüntüsünden ilham alarak, elmacık kemiklerine pembe allık sürmelisin. Böylece cildin daha renkli ve enerjik gözükecektir.

Peyton List

Okulun ilk günü herkesi gözleriyle büyülemek isteyenler buraya! Gözlerini belirginleştirmek için, üst kirpik diplerine ince bir eyeliner uygulayabilirsin. Tabii iki kat maskara uygulamayı unutmamalısın. Gözlerini medyana çıkarmak için, kaşlarını da gürleştirmen gerekiyor. Kalın kaşlar için bu yazımıza göz atabilirsin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Maskara Siyah One by One Satin Black

Maybelline New York Superstay 14 Saat Kalıcı Ruj 125 Coral Beams

Garnier BB Krem Saf Temiz Orta Ton 50 ml

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Maskara Siyah One by One Satin Black

Maybelline New York Superstay 14 Saat Kalıcı Ruj 125 Coral Beams

Garnier BB Krem Saf Temiz Orta Ton 50 ml