Oscar 2015 çarpışması: Julianne Moore vs Rosamund Pike22 Şubat Pazar günü Los Angeles'da 87.si düzenlenecek olan Oscar gecesi, yine hepimizi ayakta tutacak gibi görünüyor. Neil Patrick Harris'in sunumuyla gerçekleşecek olan gecede, Julianne Moore 2014 yapımı Still Alice filmiyle En iyi Performans Sergileyen Kadın Oyuncu dalında adayken, Rosamund Pike de çok ses getiren Gone Girl filmiyle En İyi Kadın Başrol dalında Oscar'ı havaya kaldırmayı bekliyor. Oyunculuklarında çok başarılı olan iki güzel yıldız, güzellikleriyle de dikkat çekiyorlar. Makyaj stillerine göz atmaya ne dersin?

Mercan-bordo dudaklar:

Sarışın Rosamund Pike, siyah elbisesini canlı mercan tonunda bir rujla süsleyerek güzel bir renk paleti elde etmiş. Bu kombinasyonuna ve su dalgalı saç stiline daha iyi uyacak bir ruj rengi olamazdı! Tabii ki mercan tonunu seçerken ten rengini de hesaba katmış. Julianne Moore ise bordo ruju ve eyelinerıyla çok çekici görünüyor. O da kızıl saçlarını hesaba katarak güzel bir renk harmonisi oluşturmuş.

Nude makyaj:

Porselen tenli Julianne Moore, nude makyaj stiliyle tenine dikkat çekmeyi iyi biliyor. Kusursuz görünümünü elde ederken ince yapılı ve doğal görünümlü bir fondöten seçmiş ve yalnızca gerekli olan alanlara kapatıcı uygulamış. Kızıl saçlı Moore kadar şeffaf bir tene sahip olmayan Pike ise daha altın sarısı bir tene sahip. Mat ve pürüzsüz makyajı çok başarılı. Bu taze görünümünü tenine uygun şekilde seçtiği fondötenine ve transparan pudraya borçlu!

Buğulu bakışlar:

Julianne Moore, siyah tonlarında bir göz makyajını tercih etmiş. Baz far rengi griyken, siyah farla göz şeklini ortaya çıkararak kızıl saçlarını da vurgulamış. Rosamund Pike ise daha açık renklerde bir dumanlı göz makyajı uygulamış ve eyelinerla kirpiklerini daha yoğun, gözlerini daha belirgin hale getirmiş. Sarı saçlarıyla muhteşem bir kontrast oluşturması da cabası!

Jüri sensin

İki Oscar adayı da harika görünüyor. İkisi de kendilerine özgü bir stile ve karakteristik fiziksel özelliklere sahip. Peki sence hangisi renkleri daha iyi taşıyor?

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Super Stay Ruj 610 Beige For

Maybelline Makyaj Seti Up in Smoke

Lancome Miracle Cushion Fondöten

Loreal Paris Ruj Caresse 06 Aphrodite Scarlet

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Super Stay Ruj 610 Beige For

Maybelline Makyaj Seti Up in Smoke

Lancome Miracle Cushion Fondöten

Loreal Paris Ruj Caresse 06 Aphrodite Scarlet