Sara Sampaio'dan doğal makyaj dersleri

Sara Sampaio, doğal görünümlü makyajı çok seviyor! Ten rengine, göz rengine çok yakışan bu makyaj stili ile kırmızı halıya, defilelere ve galalara katılan başarılı model, 'yok gibi duran' makyajı ile bizi şaşırtıyor. Şimdi Sara'nın Instagram'ına yakından bakalım ve 'yok gibi görünen' makyajının sırlarını deşifre edelim! Bakalım, Sara Sampaio, makyajında nelere önem veriyor?

Kapatıcı

Sara Sampaio, cilt makyajında mutlaka kapatıcı kullanıyor. Göz altına veya cilt kusurlarına sürdüğü kapatıcı sayesinde cildi daha kusursuz ve porselen gibi görünüyor. Sen de yoğun makyaj yapmak istemediğin günlerde göz altı morluklarına veya sivilce izlerine kapatıcı sürerek onları gizleyebilirsin. Kapatıcını sürdükten sonra transparan pudra ile sabitleyerek çizgilerine dolmasını engelleyebilirsin.

İnce eyeliner

Sara Sampaio, üst kirpik diplerine ince bir eyeliner çekerek gözlerini daha belirginleştiriyor. Sen de bu taktiği kullanarak hem kirpiklerinin daha dolgun görünmesini sağlayabilir hem de bakışlarını ortaya çıkarabilirsin. Eğer kedi gözü makyajından hoşlanıyorsan, ince bir kuyruk ile eyelinerını uzatabilir ve havalı bir göz makyajı yapabilirsin.

Pembe allık

Doğal görünümün olmazsa olmazı pembe yanaklardır. Sanki doğal kızarmış görünümü veren pembe yanaklar ile sen de Sara gibi görünebilirsin. Pembe allığının daha doğal görünmesi için yanaklarının orta bölümüne uygulamanı tavsiye ediyoruz. Tabii, allığını uyguladıktan sonra iyice dağıtmayı unutmamalısın.

Kalın kaşlar

Kalın ve doğal kaş görünümü 2016 yılının en popüler makyaj trendlerinden. Sara Sampaio, 'yok gibi görünen' makyajını yaparken mutlaka kaşlarına da el atıyor. Sen de bu görünüm için önce kaşlarını yukarı doğru tara ve aralarındaki boşlukları doldur. Kaş rengine uygun bir kaş kalemi kullanarak yapay görünümü engelleyebilirsin. Daha sonra kaşlarını tekrar tara ve yukarıya doğru sabitle.

Nude ruj

Nude ruj kırmızı rujun yerini neredeyse alacak! Günlük hayatımızda çantamızdan çıkarmadığımız nude rujları Sara Sampaio da çok seviyor. Özellikle saten bitişli nude rujunu sık sık süren Sara, böylece hem doğal görünüp hem de dudakları ile dikkat çekmeyi başarıyor. Sen de sadece doğal makyaj yaptığın günlerde değil, yoğun göz makyajı yaptığın günlerde nude rujunla makyajını dengeleyebilirsin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris True Match Kapatıcı 04 Beige Natural

LOréal Paris True Match Allık 120 Rose

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

L'Oréal Paris Color Riche Ruj Matte 640 Erotique

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris True Match Kapatıcı 04 Beige Natural

LOréal Paris True Match Allık 120 Rose

L'Oréal Paris Göz Kalemi Superstar 01 Siyah

L'Oréal Paris Color Riche Ruj Matte 640 Erotique