Sarışınlar için 4 farklı göz makyajı önerisiSarışınların hem ten renklerini hem de göz renklerini ortaya çıkaracak göz makyajlarını bugün senin için araştırdık. Sen de sarı saçlarına, açık tenine yakışacak göz makyajı stili arıyorsan doğru yerdesin. Ünlülerden ilham aldığımız bu yazıda, eminiz sen de kendine en yakın makyaj stilini bulacaksın. Bakalım favorin hangisi olacak?

Rosie Huntington

 

 

Sarışın ünlülerin arasında göz makyajı denilince bizim aklımıza Rosie geliyor. Genellikle eyeliner tercih etmeden, buğulu göz makyajı yapan başarılı model-oyuncu, her makyajıyla olay olmayı başarıyor. Doğal ve farklı bir ton denemek istiyorsan bu gold, bronz tonlarına yer vermelisin. Uygulaması çok pratik olan bu renk, günlük ve gece makyajında çok beğeni toplayacaktır. Bu rengi başlı başına kullanman yeterli, diğer renklerle karıştırmana gerek yok. Sadece göz kapağına ve alt kirpik dibine uygula, işte hazırsın.

Sinem Kobal

 

 

Başarılı oyuncu Sinem Kobal, farklı ve çekici makyajları seviyor. Siyah iri kedi gözü makyajını çok beğendiğimiz sarışın güzel, bu makyaj stiliyle bize ilham ouyor. Üstelik bu stili denemek için ihtiyacın olan tek şey siyah bir göz kalemi. Eğer gündüz makyajında bu stili deniyorsan kedi göz kuyruğunu biraz daha kısa tutabilirsin. Gece makyajında ise limit yok!

Gigi Hadid

 

 

Gigi Hadid, göz pınarlarını aydınlatarak gözlerini olduğundan daha iyi göstermeyi başarmış. Sen de ufak gözlerinden şikayetçiysen sedef tonlarındaki farını göz pınarına, göz kapağının tam ortasına ve kaş altına uygulayarak gözlerini daha iri gösterebilirsin. 

Blake Lively

 

 

Blake Lively gözlerini ortaya çıkarmayı seviyor! Genellikle siyah ve füme renklerini tercih eden Blake bize de ilham oluyor! Sen de sarı saçlarının ışıltısını, dumanlı göz makyajıyla tamamlayabilirsin. Gece makyajına çok yakışan bu renkler, tüm bakışları üzerine toplamanı sağlayacak!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

Maybelline New York Push Up Angel Mascara

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

Maybelline New York Push Up Angel Mascara