Smokey cazibesi: Jessica Alba'nın makyajına yakın markaj7 Haziran Cumartesi günü, Guy's Choice Awards kapsamında yıldızlar ağırlandı. Bu geceye katılan güzel ünlüler arasında David Koma elbisesi ve rocker makyajıyla Jessica Alba da yer aldı.

Dumanlı göz makyajı klasiğini parıltılı ve bronz teninde çok güzel taşıyan Alba'dan esinlendik ve uzun uzun dumanlı göz makyajını yazdık.

Ten

Gözlerde keskin bir etki istediğimiz için, ten makyajını oldukça sade ve kusursuz tutmak önemli. Bunun için, likit yapıda bir fondöteni fırçaya uygulayıp, sonrasında tenine yumuşak dokunuşlarla sür. Rengi dağıtmak, ihtiyacın olan kusursuzluğu sağlayacaktır. Parlamayı engellemek için de, transparan pudra uygulayabilir, şeftali rengi bir allıkla elmacık kemiklerini renklendirebilirsin.

Göz

Dumanlı göz makyajını, hayal ettiğin şekilde uygulayabilmek; zaman, emek ve tecrübe ister. Hemen telaşlanma, bir kere öğrendiğinde, daha sonra yaptığın tüm dumanlı göz makyajları öncekinden bir kademe daha iyi olacak. Öncelikle, göz makyajına gri renkli bir far ile baz yaratmakla başla. Bu arada alt kirpik diplerine de siyah göz kalemi uygula. Daha sonra, koyu füme ya da siyah farı göz kapakların dış uçlarına ve kaş kemiğinin altındaki boşluğa, yine bir fırça yardımıyla uygula ve temiz bir fırçayla renkleri karıştırırak degradeli bir görünüm elde et. Kirpik kıvırıcıdan sonra, siyah maskarandan iki kat sürerek göz makyajını tamamla.

Editörün önerisi: Makyajına başlamadan önce, yüzüne bir peçeteyi ıslatıp tutturman, siyah farı uygularken oluşacak dökülmeler için iyi bir çözüm.

Dudak

Yoğun göz makyajıyla kontrast yaratarak Jessica Alba, dudaklarında açık pembe bir görünüm tercih etmiş. Sen de doğal tonlarda pembe bir ruju uygulamadan önce, dudaklarının üst ve alt çizgilerinin ortasına beyaz kalem uygularsan, dudakların çok daha dolgun görünecektir. Bununla birlikte, dudak çevresine aydınlatıcı uygulamanı da tavsiye ederiz.

Bu rocker makyajı, düz ve ombreli saçlarla tamamlayabilir, gece gezmelerinde içinde rahat ettiğin bir kombinasyonla tamamlayabilirsin. Bizim önerimiz; Little black dress klasiği ve açık renkli pastel ojelerle sıradışı ve çekici bir görünüm!

Gelişmelerden haberdar olun!

ok

Kullanım şartlarını ve koşullarını okudum.