Soğuyan havaların çaresi şapkalar: Ünlülerden şapka dersiŞapkalar, kış aylarının favori aksesuarlarıdır. Hem sokak stilinde, hem de özel günlerde tercih ettiğin şapkalar, senin stilinin en şık parçalarından biridir. Özellikle soğuyan günlerde, bizi hem şık gösteren, hem de sıcak tutan bu aksesuarlara kim hayır diyebilir? Ünlülerin soğuk günlerde en yakın arkadaşı olan şapkaları, sen de dolabından eksik etmemelisin. Peki, hangi şapka türünün sana yakıştığını biliyor musun? Senin için özel hazırladığımız rehberde kendine uygun şapkanı seçebilirsin.

Dikdörtgen yüz

Uzun yüz şekline sahip kadınlar, geniş şapka tercih ederek yüz hatlararını daha yumuşatabilirler. Selena Gomez gibi büyük fötr şapkalarla hem gece hem de gündüz stilini kombinleyebilirsin.

Makyaj önerisi: 2015 yılının en popüler trendlerinden olan büyük fötr şapkaları, günlük stilinde sade bir makyajla tamamlamalısın. Garnier BB krem ile cildindeki kusurları kapatıp, renk eşitliği sağlayabilirsin.

Kare Yüz

Kısa ve çene kısmı geniş yüze sahip olan kadınlar, orta büyüklükte fötr şapkalarla yüz hatlarını vurgulayabilirler. Lily Aldridge gibi, siyah kaşe bir fötr şapka ile klasik ve şık görünmek mümkün!

Makyaj önerisi: Yüz hatlarını ortaya çıkaran bu şapka modeli için, kalın görünen kaşlara ihtiyacın olabilir. LOréal Paris Brow Artist Shaper kaş kalemi ile kaşlarını doldurup daha sonra fötr şapkan ile dışarı çıktığında, bütün gözler senin üzerinde olacaktır.

Yuvarlak yüz

Senin de Taylor Swift gibi yuvarlak yüz şeklin varsa, küçük fötr şapkaları tercih edebilirsin. Bu tarz şapkaları, kalın paltolarla ve kumaş pantalonlarla kombinlemelisin. Özellikle iş kadınlarının tercih ettiği bu model, seni daha şık gösterecektir.

Makyaj önerisi: Pürüzsüz bir ten ve dumanlı göz makyajına kim hayır diyebilir ki? Bu görünüm için, LOréal Paris Color Riche Quad E3 Infiniment Bronze farı tercih etmelisin.

Kalp yüz

Alnı geniş, çenesi dar olan kadınların tercihi örgü berelerden yana olmalıdır. Kalp yüz şekline sahip olanlar, geniş siperli şapkalar yerine daha dar yapılı şapkalar kullanmalılardır. Chiara Ferragni gibi eğlenceli şapkalar tam sana göre!

Makyaj önerisi: Örgü berelerle minimal makyaj stili doğal ve sade bir kombin oluşturabilir. Sen de Chiara Ferragni gibi, yoğun maskara ve L'Oréal Paris Colour Riche Extraordinaire 600 Beige rujun ile doğal güzelliğini ön plana çıkarmalısın.

Oval yüz

Oval yüze sahip olan kadınlar çok şanslı! Hemen hemen her şapka modelinin yakıştığı bu kadınlar, modayı takip ederek en şık ve güzel şapkaları kullanabilirler. 2015 yılının sonlarında popüler olan tüylü şapkalara göz atmaya ne dersin?

 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

LOréal Paris Color Riche Quad E3 Infiniment Bronze far

Loreal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 600 Beige

LOréal Paris Brow Artist Shaper Kaş Kalemi 03 Brunette

Garnier BB Krem Saf Temiz Orta Ton 50 ml

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

LOréal Paris Color Riche Quad E3 Infiniment Bronze far

Loreal Paris Colour Riche Extraordinaire Ruj 600 Beige

LOréal Paris Brow Artist Shaper Kaş Kalemi 03 Brunette

Garnier BB Krem Saf Temiz Orta Ton 50 ml