Şükran Ovalı'nın makyaj stilleri makyaj tutkunlarına ilham oluyor!İlk olarak Bez Bebek dizisiyle tanıdığımız Şükran Ovalı, kendine has güzelliği ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Siyah saçları, koyu gözleri ile aklımıza kazınan başarılı  oyuncu, makyaj stilleriyle de çok beğeniliyor. Şimdi, Şükran Ovalı'nın Instagram'ını inceliyoruz ve en beğenilen makyajlara yakından bakıyoruz!

Belirgin yüz hatları

 

 

Şükran Ovalı, yoğun makyajlar yerine doğal ve soft makyajları seviyor. Bu makyajında ise belirgin yüz hatları bizim dikkatimizi çekti. Kontür tekniği ile yüz hatlarını şekillendiren başarılı oyuncu, elmacık kemiklerini kusursuzca ön plana çıkarmış. 

Editörün önerisi: Kontür makyajını daha pratik yapmak istersen elmacık kemiklerinin altına bronzer uygulamanı tavsiye ederiz.

Kırmızı dudaklar

 

 

Esmer güzele kırmızı ruj çok yakışıyor! Şükran Ovalı'nın kalın eyeliner ve kırmızı ruj ikilisinden oluşan makyajını biz çok beğendik. Sen de buğday ve esmer tene sahipsen bu makyaj stilini en yakın zamanda denemelisin. 

Buğulu gözler

 

 

Koyu renk gözlere en çok yakışan göz makyajlarından biri de buğulu göz makyajlarıdır. Bu makyaj stili için kahverengi göz kalemi veya farını göz kapağına sürüp, fırçayla iyice dağıtmalısın. Alt kirpik diplerine de kahverengi far sürerek makyajında bütünlük sağlayabilirsin. 

Belirgin kaşlar

 

 

Kalın ve doğal kaş modasını duymayan kalmamıştır herhalde! Şükran Ovalı da kalın kaşlaryla doğallığı tercih eden ünlülerden. Eğer sen Şükran Ovalı kadar şanslı değilsen, kaşlarının arasındaki boşlukları kaş kalemi ile doldurmalı, daha sonra yukarı doğru fırçalamalısın.

Photo Credit: FamousFix

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Kaş Kalemi Kahve Master Shape Soft Brown

L'Oréal Paris Glam Bronze Pudra 102 Harmon

True Match Fondöten Beige

Maybelline Jel Eyeliner Kahverengi 02 Brown

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Kaş Kalemi Kahve Master Shape Soft Brown

L'Oréal Paris Glam Bronze Pudra 102 Harmon

True Match Fondöten Beige

Maybelline Jel Eyeliner Kahverengi 02 Brown