Takma kirpik uygularken en sık yapılan 5 hataMakyaj konusunda en çok zorlandığım nokta takma kirpik uygulamak! Tam da göz makyajımı tamamlayıp takma kirpiğe sıra geldiğinde sonuç genelde fiyasko oluyor. Aslında oluyorDU desem daha doğru olur çünkü hangi hataları yaptığımı artık öğrendim ve sonuçtan da gayet memnunum!

 

Peki, bunu nasıl mı başardım? Senin de bundan böyle kolayca takma kirpik uygulamanı sağlamak için bu hataları ve doğrularını paylaşmak istedim. Hemen öğrenmeye ne dersin?

 

1.Yanlış takma kirpiği kullanıyor olabilirsin

 

 

Evet, biliyorum çok fazla takma kirpik seçeneği var ama önemli olan senin bu takma kirpik görünümlerinden hangisine hazır olduğun. Özellikle ilk kez takma kirpik takacaksan, Instagram’da, Pinterest’te gördüğün o upuzun kirpikler yerine daha doğal görünümlü bir stil seçmeni öneririm.

 

2.Doğru kirpik yapıştırıcısını kullanmalısın

 

via GIPHY

 

Takma kirpiğin kirpik diplerine yapışmasını sağlayan yapıştırıcıyı doğru seçmen gerekir. Mesela kutunun içinden çıkan yapıştırıcı yerine dışarıda satılan kirpik yapıştırıcılardan almanı öneririm. Bu yapıştırıcılar daha güçlü bir tutuşa sahiptir.

 

3.İlk önce yapıştırıcıyı ısıtmalısın

 

via GIPHY

 

Takma kirpiklerini kutusundan çıkartıp, işleme başlayacağın zaman ilk yapman gereken, bir miktar yapıştırıcıyı, takma kirpiğini takacağın cımbıza sıkıp çok kısa bir süre beklemek. Bu süre zarfında sen de göz kapağına göz makyajı bazı uygulayabilirsin. Bunu yaparak, yapıştırıcının ısınıp, daha koyu bir kıvama gelmesini sağlamış olursun, böylece de kirpiği daha kolay uygulayabilirsin.

 

4.Yapıştırıcıyı direkt olarak kirpikler uygulama

 

 

Bunu yapmak yerine, yapıştırıcıyı bir yere uygulayıp kulak pamuğunu bu birikintiye batır ve kirpiği yapıştıracağın kısma kulak pamuğu yardımıyla yapıştırıcıyı uygula. Böylece gereğinden fazla yapışkan uygulamamış olursun.

 

5.Parmaklarını kullanmamalısın

 

via GIPHY

 

Yalnızca takma kirpik konusunda bir uzman olduğunda parmaklarını kullanabilirsin! Ama değilsen, cımbızları kullanmalısın. Cımbızlar, kirpiği nazikçe tutar ve yapıştırıcıya zarar vermeden yapışmasını sağlar. 

 

Artık takma kirpiğini uygulayabildiğine göre şimdi de sıra maskarayı uygulamaya geldi! Hacim veren maskaran ve takma kirpiklerinle etkileyici bakışlar senin!

 

Photo credit: Pinterest.com

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

Nyx Wicked Lashes

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris VML Feline Siyah Maskara

L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige

Nyx Wicked Lashes