Ten rengine en uygun allığı bul!Sabah uyandığında soluk cilt rengine anında daha canlı ve sağlıklı bir renk katan allıklar makyaj çantamızın vazgeçilmezleri arasında! Peki, birçok allık rengi arasından sana en uygun allığı nasıl bulabilirsin? Haydi, sana en uygun allık rengini bulalım!

 

Sana en uygun allığı nasıl bulabilirsin?

Öncelikle yanağın kızardığında oluşan doğal ten rengine en yakın tondaki allığı seçmen gerekir. Ayrıca ten renginin alt tonunu da belirlemen gerekir. Güneş ışığı altında cilt renginin yansıttığı ve ten renginin altında yatan renge alt ton denir. Eğer sarı ya da yeşil alt tona sahipsen daha sıcak tonları, pembe ya da mavi gibi alt tona sahipsen de daha soğuk tonları tercih etmen gerekir.

 

Sonrasında da ten rengine uyumlu bir tonda olmalı. İşte ten renklerine göre allık seçimleri!

 

1.Açık cilt tonu

 

Açık cilt tonu genelde pembe ya da mavi alt tonlara sahip olduğu için, yukarıda da belirttiğimiz gibi soğuk tonları, yani açık renkteki allıkları kullanmalı. Eğer sen de açık tenliysen, şeftali, toz pembe ya da açık mercan tonlarındaki allıkları tercih etmeni öneririz. Ayrıca yüz şekline göre makyaj tekniklerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

 

2.Orta koyu cilt tonu

Orta koyu cilt tonuna sahip olanlar yoğun pembe ve zengin şeftali tonunda allıkları tercih etmeliler. Ayrıca mor alt tona sahip allıkları da önerebiliriz.

 

3.Esmer cilt tonu

Koyu ten renklerine sahip olanlar daha yoğun pembeden, fuşyaya kadar bu renkleri ve bakır tonlarında, ışıltılı allıkları da tercih edebilirler. 

BU GÖRÜNÜM İÇİN

LOréal Paris True Match Allık 120 Rose

L'Oréal Paris Color Riche Allık 160 Peach

Lancome Blush Subtil Cushion

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

LOréal Paris True Match Allık 120 Rose

L'Oréal Paris Color Riche Allık 160 Peach

Lancome Blush Subtil Cushion