Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır?Herkesin kuşkusuz hayranı olduğu başarılı oyuncu Türkan Şoray'ın makyajını yapmaya ne dersin? Bizi saatlerce televizyon başına kilitleyen güzel gözleri sen de elde edebilirsin. Filmlerinde gördüğümüz o ikonik makyajı elde etmek için aşağıdaki adımları takip etmen yeterli olacaktır! 

 

1. Adım: Kusursuz ten görünümü

 Türkan Şoray makyajını elde etmek için öncelikle kusursuz ten görünümü ile işe başlamalısın. Makyaj süngerini biraz ıslatarak daha canlı ve enerjik bir görünüm elde edebilirsin. Eğer yağlı bir cilde sahipsen fondötenini uygulamadan önce primer uygulamanı tavsiye ediyoruz.

2. Adım: İkonik göz makyajı

Türkan Şoray'ın imza makyajı olan belirgin göz makyajı için göz kalemini önce alt kirpik dibine uygula. Eğer küçük gözlere sahipsen gözünün yarısından itibaren uygulamanı tavsiye ederiz.

Editörün önerisi: Alt kirpik dibine göz kalemi sürerken gözlerinin içine değil dış kısmına sürmelisin.

Üst kirpik diplerine de ince bir eyeliner uygulamalısın. Eyelinerının ucunu kuyruk yapmadan doğal bitirmelisin. Son olarak kirpiklerini kıvır ve iki kat maskaranı uygula.

3. Adım: Canlı yanaklar

Türkan Şoray denilince aklımıza canlı, kırmızı yanakları geliyor. Enerjik ve aydınlık görünmek için sen de sonbahar mevsiminde canlı allıklar tercih etmelisin. Allığını saç diplerine doğru değil yüzünün ortalarına doğru uygula.

5. Adım: Kiraz dudaklar

Doğal fakat kiraz rengindeki dudaklara kim hayır diyebilir? Sen de önce dudaklarını nemlendir, daha sonra saten bitişli koyu pembe rujunu sür. İşte bu kadar!

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

Lancome Teint Miracle fondöten

LOréal Paris Mascara False Lash Superstar

Lancome Blush Subtil Cushion

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris - Superliner Göz Kalemi Intense Black

Lancome Teint Miracle fondöten

LOréal Paris Mascara False Lash Superstar

Lancome Blush Subtil Cushion