Ünlülerden öğrendiğimiz 7 makyaj hilesiOnları takip etmeye bayılıyoruz! Özel hayatları, yaşam stilleri, giyim tarzlarıyla bize her alanda ilham oluyorlar. Peki ya sıkı takip ettiğin ünlülerin makyaj sırlarını keşfetmeye ne dersin? İşte Gigi Hadid’den, Selena Gomez’e ünlülerden öğrendiğimiz 7 makyaj hilesi!

Gigi Hadid’in kolay dudak makyajı ipucu

 

Güzel model dudaklarını makyaja hazırlamak için annesinden öğrendiği pratik taktiği uyguluyor. Gigi, dudaklarına toz şekerle peeling yapıyor ve nemli bir havluyla duruluyor. Böylece dudakları pürüzsüz bir şekilde makyaja hazırlanıyor. Denemek için mutfağa doğru yola koyulduk bile!

Bella Hadid ve gece makyajı

 

Bella’nın makyaj artistinin de dediği gibi Vincent Oquendo, "maskara asla aşırıya kaçmaz”. Bella’nın gece makyajının sırrı cömertçe uygulanan siyah maskarası.

Selena Gomez ve hacimli kirpikleri

 

Selena’nın uzun ve hacimli kirpikleri her zaman odak noktası oluyor. Sırrı ise birkaç kat maskara uyguluyor üstelik farklı maskara fırçaları kullanıyor. Yaz aylarında ise tercihi waterproof maskaralardan yana.

Hailey Baldwin ve “çok kullanışlı” güzellik ürünü

 

Hailey Baldwin’in çantasından ayırmadığı bir güzellik ürünü var: Nemlendirici krem.  Tek bir ürünü dudaklarına, kütiküllerine, bacaklarına ve neme ihtiyaç duyan cildindeki her bölgeye uyguluyor.

Dolgun dudaklar: Gisele Bundchen

 

Gisele Bundchen’se dudaklarını daha hacimli göstermek için doğal renginde dudak kalemi kullanıyor.

Belirgin elmacık kemikleri: Emily Ratajkowski

 

Emily Ratajkowski’nin belirgin elmacık kemikleri için bir sırrı var ve hayır kontür uygulamasından bahsetmiyoruz. Emily yanaklarına ruj uyguluyor ve uyguladığı ruju makyaj fırçasıyla dağıtıyor.

Margot Robbie: Vurgulu mavi bakışlar

 

Her zaman aydınlık olan bakışları için Margot Robbie’nin bir sırrı var. Ünlü yıldız uyandığında buzdolabında bıraktığı soğuk kaşıkları gözlerine tutuyor ve bu şekilde birkaç dakika meditasyon yapıyor.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Maskara Siyah Volum' Express Falsies Drama Black

Maybelline New York Color Sensational Ruj 547 Pleasure Me Red

Affinitone Allık 73 Pink Amber

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline Maskara Siyah Volum' Express Falsies Drama Black

Maybelline New York Color Sensational Ruj 547 Pleasure Me Red

Affinitone Allık 73 Pink Amber

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi