Yükselen yıldız Meriç Aral hakkında muhtemelen bilmediğin 6 şey

Onu ilk Medcezir dizisiyle tanıdık ve tarzına, stiline, karakterine tam anlamıyla bayıldık! Şimdi ise reyting rekorları kıran Yüksek Sosyete dizisindeki Ece karakteriyle karşımızda! Ancak Meriç Aral Medcezir’deki Hale karakterinin aksine bu kez capcanlı, çok sevimli ve sempatik bir rolde. Eğer sen de bizim gibi Meriç Aral’ı çok beğeniyorsan, onun hakkında daha fazla şey öğrenmeye ne dersin?

 

1.Nerede ve ne zaman doğdu?

Güzel oyuncu Meriç Aral, 1 Temmuz 1990 tarihinde, İstanbul’da doğdu. Yani Meriç şu anda 26 yaşında, kariyerine yükselişe geçmiş genç bir oyuncu!

 

2.Hangi eğitimi aldı?

Hem annesi, hem de babası avukat olan Meriç, ailesinin izinden giderek Bilgi Üniversitesi hukuk ve yan dal olarak edebiyat eğitimi alarak 2012 yılında mezun oldu. Ancak avukatlık mesleğini en başından beri yapmayacağını çok iyi bildiğini söylüyor.

 

3.Hukuk Fakültesi’nden setlere uzanan bir kariyer

2012 yılında üniversiteden mezun olan güzel oyuncu, avukatlık stajını bitirdikten sonra Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başladı. Ardından Craft Oyunculuk Atölyesi'nde oyunculuk eğitimi alan Meriç’in böylece oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

 

4. 3 sinema filminde rol aldı

2013 yılında Balayı, 2014’te Unutursam Fısılda ve 2015’te de başrolde olduğu Hesapta Aşk filmlerinde rol aldı.

 

5.Bohem tarza sahip

Sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflarından anladığımız kadarıyla Meriç Aral, bohem bir stile sahip. 

Genelde sade ve doğal makyaj stillerini tercih eden Meriç’e ünlü makyaj sanatçısı Alp Kavasoğlu’nın yaptığı kahve tonlarındaki dumanlı göz makyajı çok yakışmış!

 

6.Resim ve müzikle de ilgili

Oyunculuk dışında Meriç Aral, resim ve müzikle de iç içe görünüyor. Instagram hesabında paylaştığı, boyalarının ve çizimlerinin olduğu kare resimde de ne kadar başarılı olduğunu bizlere gösteriyor.

Aynı zamanda piyano da çalabilen oyuncu, bizce müzikte de çok başarılı!

Photo credit: Beyazperde.com

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris False Lash Superstar Red Carpet

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

L'Oréal Paris False Lash Superstar Red Carpet

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti