Yüz kontürünü kolaylaştırmanın yollarıKontür uygulaması sayesinde yüz hatlarımızı daha belirgin hale getirebiliyoruz, burnumuzu ve yüzümüzü olduğundan daha ince gösterebiliyoruz. İşte bu yüzden kontür makyajı vazgeçilmezlerimiz arasında! Kontür makyajını çoğumuz zor ve zaman alan bir makyaj tekniği gibi düşünsek de, aslında doğru teknikler ve doğru makyaj malzemeleri ile sandığından kolay!

 

Şimdi, yüz kontürünü daha kolay hale getirmenin yollarını öğrenmeye ne dersin?

Doğru ve pratik makyaj malzemelerini kullan 

 

 

Yeni nesil, kontür makyajı için kullanılan makyaj malzemelerini kullanarak işini kolaylaştırabilirsin! Bir tarafı açık, diğer tarafı koyu renkte olan kontür kalemleri bu konuda emrine amade! Açık renkteki kısmını burnunun üzerine, gözaltlarına, elmacık kemiklerine ve alnının ortasına, koyu kısmı ise yanak oyuklarına, çenene ve şakaklarına uygulayabilirsin.

 

Kontür kalemlerinin nasıl kullanıldığını merak ediyorsan, ünlü vlogger Özge Oktar’ın hazırladığı, aşağıdaki videoya bir göz atmanı öneririz.

 

Yüzünü nemlendir

 

Kontür makyajını kolay hale getirmenin bir diğer yolu ise makyaja başlamadan önce yüzüne nemlendirici sürmek. Cilt tipine uygun nemlendirici sayesinde cildin neme doyar ve böylece makyajın daha canlı görünür!

 

Makyaj bazı kullan

 

Makyaj bazı sayesinde yüzündeki pürüzler ve gözenekler ortadan kalkar. Kontür makyajının da kusursuz ve pürüzsüz görünmesi için mutlaka makyaj bazı kullanmanı öneririz.

 

Sünger mi, fırça mı yoksa parmak uçları mı?

 

Eğer vaktin yoksa tabii ki parmak uçlarınla da kontür kalemini dağıtarak kontür uygulayabilirsin ama hafif nemlendirdiğin bir makyaj süngeri ya da kontür fırçası ile daha garanti sonuçlar alabileceğini de unutmamalısın.

 

 

Kontür hileleri

 

Kontür makyajını daha kolay uygulamak için yanağının oyuk kısmına selobant yapıştırabilirsin. Böylece daha net ve keskin bir görünüm ortaya çıkar.

Ya da bir kaşıktan yararlanabilirsin! Kaşığın yuvarlak kısmını yanak oyuğuna doğru tutarak daha kıvrımlı bir yüz hattı oluşturabilirsin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Master Contour Stick - 01 Light

Nyx Wonder Stick

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN

Maybelline New York Master Contour Stick - 01 Light

Nyx Wonder Stick