loader

'60'ların modern yorumu: Upuzun kirpikler ve pembe dudaklar

Favoriye Ekle

Etkisi günümüzde net bir şekilde hissedilen Retro akımı, en sevdiğimiz trendlerden. İşte bu yüzden, Milano Moda Haftası 2015 ilkbahar-yaz defilesinde rastladığımız 60'lar stili, görür görmez ilgimizi çekti. Aşık olduğumuz '60'ların oyuncak bebek gözlerini, modern bir stille nasıl buluşturacağını öğrenmek ister misin?

Sıra sende

Geçmişi günümüze taşı ve kocaman gözlerinle büyüle!

Birinci adım:

Mükemmel bir makyaj, ışıltılı bir ciltle başlar. Bunun için uzun süre kalıcı bir fondöten seç ve fondöteni 5 nokta halinde cildine uygulayarak, fırça yardımıyla dağıt. Fondötenin kurumasından hemen sonra, güneşin yüzüne direkt gelen bölgelerine; yani alnına, yanaklarına ve t bölgene bronzlaştırıcı pudra uygula.

İkinci adım:

Şimdi gözleri büyütme ve bakışlarına vurgu katma zamanı. Öncelikle kirpiklerini kıvırıcı yardımıyla kıvır. Kıvırmadan önce saç kurutma makinesi ya da çakmakla, kıvırıcıyı ısıtırsan sonuç daha etkili olacaktır. Sonrasında kirpiklerine en uygun maskarayı seçerek iki kat halinde uygula. Her bir kirpiğe ulaştığından emin olmak için fırçayı sağa sola hafifçe oynat. Alt kirpiklerine de bolca maskara uygulamaktan çekinme.

Üçüncü adım:

Sakız pembesi renginde bir ruj sürerek görünümüne modernlik ve eğlence kat.

60'ların serseri ve bir o kadar da hüzünlü bakışlarını, modern görünümünle tamamlamanın tadını artık çıkarabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön